Porsche Esports Sprint Challenge Poland na Silverstone w Eleven Sports 1

Brytyjski tor Silverstone będzie areną zmagań podczas piątej, przedostatniej rundy sezonu głównego Porsche Esports Sprint Challenge Poland. Tydzień później zmagania zwieńczone zostaną na Nordschleife.  W klasyfikacji generalnej na dwie rundy przed zakończeniem sezonu na pierwszej pozycji znajduje się Dominik Blajer. […]

Brytyjski tor Silverstone będzie areną zmagań podczas piątej, przedostatniej rundy sezonu głównego Porsche Esports Sprint Challenge Poland. Tydzień później zmagania zwieńczone zostaną na Nordschleife. 

W klasyfikacji generalnej na dwie rundy przed zakończeniem sezonu na pierwszej pozycji znajduje się Dominik Blajer. Kierowca DV1 Triton Racing na chwilę obecną może pochwalić się dorobkiem 212 punktów. Drugi w tabeli Maciej Młynek w dotychczasowych wyścigach uzbierał 185 punktów. Blajer triumfował w pierwszym wyścigu minionej rundy na Circuit de Barcelona-Catalunya. Podczas drugiej odsłony hiszpańskich zmagań najlepiej spisał się Michał Rak, zajmujący aktualnie trzecią pozycję w generalnym zestawieniu.

Już w czwartek wirtualni kierowcy przeniosą się do Wielkiej Brytanii. Na torze Silverstone odbędzie się piąty etap walki o końcowy sukces. Obiekt, który do zakończenia II Wojny Światowej pełnił rolę bazy wojskowej, został otwarty w 1947 roku, a oddany do użytku wyścigowego rok później. Od 1950 roku odbywa się na nim Grand Prix Formuły 1. Kierowcy rywalizowali tam również w tym roku. Triumfował Lewis Hamilton. A kto okaże się najlepszy w wirtualnych zmaganiach Porsche? O tym przekonamy się oczywiście w czwartek. Relację z wyścigu zobaczymy na antenie Eleven Sports 1. Za komentarz odpowiadać będą Mikołaj Sokół i Filip Kapica.

CZWARTEK – 21 PAŹDZIERNIKA

19:30 Porsche Esports Sprint Challenge Poland: RUNDA V  SILVERSTONE 

Komentarz: Mikołaj Sokół, Filip Kapica

About Michał Winiarczyk