Tydzień pełen emocji w Golf Channel Polska

Nie tylko zmagania w PGA Tour i European Tour, ale też premierowe podsumowanie rozgrywek akademickich – to plan Golf Channel Polska na nadchodzące dni. Dla Adriana Meronka i reszty uczestników „wyścigu do Dubaju” ten tydzień będzie pożegnaniem z Hiszpanią. Zawodnicy […]

Nie tylko zmagania w PGA Tour i European Tour, ale też premierowe podsumowanie rozgrywek akademickich – to plan Golf Channel Polska na nadchodzące dni.

Dla Adriana Meronka i reszty uczestników „wyścigu do Dubaju” ten tydzień będzie pożegnaniem z Hiszpanią. Zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego przeniosą się jedna na Baleary, a konkretnie na Majorkę. Turniej na polu Golf Santa Ponsa rozegrany zostanie po raz pierwszy – zamiast odwołanego z powodu pandemii Trophée Hassan II w Maroko. Po zajęciu dzielonego 25. miejsca w Andalucia Masters i ustabilizowaniu pozycji w rankingu Race to Dubai, nasz golfista pozwala sobie na odrobinę przerwy przed finiszem sezonu 2021. Nie on jeden zresztą – stawka turnieju jest dużo mniej interesująca niż w przypadku poprzednich turniejów. Wciąż jednak widnieją na liście zgłoszeń takie nazwiska jak Martin Kaymer, Sebastian Söderberg (drugi przed tygodniem w Sotogrande) czy lokalni faworyci – Jorge Campillo i Pablo Larrazábal.

Dużo ciekawiej zapowiada wracający do Japonii po covidowej przerwie The ZOZO Championship. Na podróż do Azji nie zdecydował się m.in. triumfator zeszłotygodniowego The CJ Cup, Rory McIlroy, podobnie jak Jon Rahm, który startował w swojej ojczyźnie, będący za nim w rankingu światowym Dustin Johnson czy Patrick Cantlay – zwycięzca tej imprezy sprzed roku, gdy odbywała się ona w kalifornijskim Sherwood. Na polu Narashino dwa lata temu triumfował Tiger Woods, o trzy uderzenia pokonując Hidekiego Matsuyamę. To właśnie faworyt gospodarzy będzie tym, na którym skupi się uwaga większości widzów, choć niewątpliwie dodatkowym smaczkiem będzie występ Collina Morikawy, mającego japońskie pochodzenie.

W uzupełnieniu emocji tego tygodnia Golf Channel Polska pokaże premierową relacje z rozegranego ok. miesiąc temu akademickiego turnieju, Maridoe Invitational. Wzięło w nim udział 15 najlepszych drużyn najwyższej dywizji NCAA.

CZWARTEK – 21 PAŹDZIERNIKA 2021

05:30 PGA Tour – The ZOZO Championship, Chiba, Japonia: I RUNDA

Komentarz: Jacek Person

PIĄTEK – 22 PAŹDZIERNIKA 2021

05:30 PGA Tour – The ZOZO Championship, Chiba, Japonia: II RUNDA 

Komentarz: Jacek Person

19:30 Maridoe Invitational, Carrollton, USA: I RUNDA

Komentarz: Jacek Person

SOBOTA – 23 PAŹDZIERNIKA 2021

05:30 PGA Tour – The ZOZO Championship, Chiba, Japonia: III RUNDA 

Komentarz: Jacek Person

14:00 PGA European Tour – Mallorca Golf Open, Majorka, Hiszpania: III RUNDA 

Komentarz: Jacek Person

19:30 Maridoe Invitational, Carrollton, USA: II RUNDA

Komentarz: Jacek Person

NIEDZIELA – 24 PAŹDZIERNIKA 2021

05:30 PGA Tour – The ZOZO Championship, Chiba, Japonia: FINAŁ

Komentarz: Jacek Person

13:30 PGA European Tour – Mallorca Golf Open, Majorka, Hiszpania: FINAŁ

Komentarz: Jacek Person

19:30 Maridoe Invitational, Carrollton, USA: FINAŁ

Komentarz: Jacek Person

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.