Porsche Esports Sprint Challenge Poland pod Barceloną na antenie Eleven Sports 1

Wirtualna rywalizacja samochodami Porsche przenosi się pod Barcelonę. Na Circuit de Barcelona-Catalunya odbędzie się czwarta runda sezonu głównego. Transmisja w Eleven Sports 1.  Tydzień temu byliśmy świadkami zmagań na legendarnym francuskim torze, miejscu zmagań wyścigu 24h Le Mans. Kto zwyciężył […]

Wirtualna rywalizacja samochodami Porsche przenosi się pod Barcelonę. Na Circuit de Barcelona-Catalunya odbędzie się czwarta runda sezonu głównego. Transmisja w Eleven Sports 1. 

Tydzień temu byliśmy świadkami zmagań na legendarnym francuskim torze, miejscu zmagań wyścigu 24h Le Mans. Kto zwyciężył na przeszło 13-kilometrowym torze? W pierwszej odsłonie rywalizacji najlepiej spisał się Mateusz Łuczak, który po starcie z drugiego pola, w wyścigu zdołał wyprzedzić Dominika Blajera. Skład podium uzupełnił Filip Jagodziński. Drugi wyścigi przyniósł drugiego triumfatora. Mateusz Nogaj z zespołu Evolve Racing dojechał do mety przed Michałem Rakiem i Piotrem Burzałą. Dominik Blajer mimo braku zwycięstwa zdołał utrzymać prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Kierowca DV1 Triton Racing z dorobkiem 156 punktów o zaledwie pięć punktów wyprzedza Mateusza Łuczaka.

Teraz kierowcy przenoszą się na obiekt, który jest doskonale znany wszystkim zawodnikom startującym w rzeczywistych seriach wyścigowych. Wybudowany w 1991 roku tor pod Barceloną wielokrotnie służył jako obiekt testowy. W związku z tym większość profesjonalnych kierowców zna każdy jego zakątek. Świetnie wiemy, że trudno się na nim wyprzedza. Wiedzą to z pewnością także wirtualni kierowcy Porsche. Rodzi się zatem pytanie, czy ta wiedza przełoży się na zmagania i widowisko, które będziemy mogli śledzić w telewizji. Miejmy nadzieję, że Circuit de Barcelona-Catalunya zaskoczy nas wszystkich i przyniesie kapitalny spektakl, który zapamiętamy na długo.

CZWARTEK – 7 PAŹDZIERNIKA 2021

19:30 Porsche Esports Sprint Challenge Poland: RUNDA IV  CIRCUIT DE BARCELONA-CATALUNYA 

Komentarz: Filip Kapica, Mikołaj Sokół

About Michał Winiarczyk