Premier League: Ciężkie boje w Londynie.

Arsenal Londyn wymęczył remis na własnym stadionie z niżej notowanym Hull City. Na miano bohatera meczu zasłużył Alexis Sanchez. Pierwszy strzał w meczu w 7. minucie oddali goście a konkretnie Ben Arfa jednak Szczęsny popisał się świetnym refleksem. Trzy minuty […]

Arsenal Londyn wymęczył remis na własnym stadionie z niżej notowanym Hull City. Na miano bohatera meczu zasłużył Alexis Sanchez.

Pierwszy strzał w meczu w 7. minucie oddali goście a konkretnie Ben Arfa jednak Szczęsny popisał się świetnym refleksem. Trzy minuty później w dogodnej sytuacji dla gospodarzy znalazł się Welbeck ale tylko wypróbował tym strzałem Harpera. Konsekwencją tej dominacji Kanonierów była bramka w 12. minucie autorstwa Sancheza, który z impetem wpadł w pole karne, okiwał dwóch rywali z lewą nogą wpakował piłkę do siatki. Arsenal z prowadzenia cieszył się tylko 5 minut. Po zespołowej akcji bramkę wyrównującą strzelił Mohamed Diame. Szczęsny nie miał nic do powiedzenia. Po tych bramkach tempo gry mocno spadło. Gra toczyła się w środku pola a zawodnicy wyglądali jak na treningu. W ostatnich momentach pierwszej części gry Londyńczycy ze zdwojona siła atakowali bramkę Hull jednak obrońcy dwoili się i troili by zejść do szatni bez kolejnej bramki straconej.

Nie zdążyliśmy z powrotem usiąść na drugą połowę a już mieliśmy drugą bramkę dla Hull. Kilka sekund po wznowieniu gry, piękną bramkę strzelił Abel Hernandez po dośrodkowaniu Huddlestone’a. Od tej pory goście murowali dostęp do własnej bramki. Dziesięć minut później szansa była na 3:1 po strzale Hernandeza jednak arbiter dopatrzył się spalonego. Po godzinie gry wydawało się ,że dojdzie do wyrównania po szalonym rajdzie Cazorli jednak tuż przed bramką „Tygrysów” zgubił piłkę na rzecz Jakupovicia. Pod koniec spotkania gra się zaostrzyła. Widać było nieporadność i brak pomysłów na grę zawodników Arsenalu. Jednak w doliczonym czasie gry Welbeck w zamieszaniu w polu karnym strzela wyrównującą bramkę. Na stadionie słychać było jak kibicom spadł kamień z serca.

Arsenal F.C- Hull City A.F.C  2:2 (1:1)

12’ Sanchez 1:0