Premier League: Londyn jest niebieski!

W zeszłym tygodniu emocjonowaliśmy się derbami północnego Londynu. W tym tygodniu przyszedł czas na derby Londynu w innym wymiarze. Na Stamford Bridge przyjechał zespół Kanonierów, którzy po ostatnim meczu w Lidze Mistrzów byli niezwykle podbudowani. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. […]

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Obie ekipy starały się utrzymać jak najdłużej przy futbolówce, wyznając prostą zasadę, im więcej masz posiadania piłki, tym mniej ma go Twój przeciwnik. Każda akcja była przeprowadzana z rozmysłem, rozwagą, tak by nie popełnić najmniejszego błędu, gdyż w takich spotkaniach nie ma na nie miejsca. Lecz przyszła 26. minuta, w której to Kościelny fauluje gracza The Blues, a Martin Atkinson bez zawahania wskazał na „wapno”. Do jedenastki podszedł Hazard i bez problemów pokonał Szczęsnego. Chwile później mogliśmy mieć wyrównanie, lecz bardzo dobrze spisywał się… Petr Cech, który zmienił kontuzjowanego Courtoisa.

Druga odsłona przypominała tą pierwszą, z tym że z minuty na minutę, akcje były przeprowadzane w coraz to szybszym tempie. Gdyby ten mecz trwał jeszcze z trzy godziny, z pewnością szybkość meczu byłaby podkręcona do maksimum możliwości. Arsenal szukał swojego szczęścia w tym spotkaniu, lecz zanim to zrobili Kanonierzy, Chelsea zdobyła gola numer dwa. W 78. wynik na 2:0 ustalił niezawodny w tym sezonie Diego Costa, który znalazł się fantastycznie w polu karnym i wykorzystał bardzo dobre dośrodkowanie.

Podopieczni Mourinho ciągle potwierdzają, że początek sezonu w Europie należy do nich i trzeba będzie mocno liczyć się z rycerzami Stamford Bridge. Chelsea po tym zwycięstwie umocniła się na pozycji lidera BPL i jako jedyna wciąż pozostaje bez porażki na swoim koncie.

Chelsea Londyn 2:0 (1:0) Arsenal Londyn

28′ – Eden Hazard (k) 1:0
78′ – Diego Costa 2:0

Żółte kartki: Cahill, Ivanovic, Schurrle, Oscar – Chambers, Koscielny, Welbeck

Chelsea: Courtois (24′ Cech) – Ivanovic, Cahill, Terry, Azpilicueta – Matic, Fabregas, Schurrle (69′ Mikel), Hazard, Oscar (87′ Willian) – Costa

Arsenal: Szczęsny – Chambers, Mertesacker, Koscielny, Gibbs – Wlishere (83′ Rosicky), Flamini, Cazorla (69′ Oxlade-Chamberlain), Sanchez (79′ Podolski), Ozil – Welbeck

Sędzia: Martin Atkinson
Widzów: 41 607