Bundesliga: Borussia Moenchengladbach – FSV Mainz 1-1.

Bramkowym remisem zakończyło się spotkanie kończące 7. kolejkę Bundesligi. Na Borussia – Park spotkały się dwie niepokonane drużyny, miescowa Borussia Moenchengladbach oraz przyjezdne FSV Mainz. Przez 90. minut obie drużyny zadali sobie tylko po jednym ciosie, a samo spotkanie nie […]

Bramkowym remisem zakończyło się spotkanie kończące 7. kolejkę Bundesligi. Na Borussia – Park spotkały się dwie niepokonane drużyny, miescowa Borussia Moenchengladbach oraz przyjezdne FSV Mainz. Przez 90. minut obie drużyny zadali sobie tylko po jednym ciosie, a samo spotkanie nie należało do najlepszych widowisk piłkarskich.

Początek meczu należał do podopiecznych trenera Luciena Favre, którzy już w czwartej minucie mogli wyjść na prowadzenie, jednak dobry strzał Raffaela z drobnymi problemami obronił Loris Karius. Po kwadransie gry było już jednak 1-0. Akcja Fabiana Johnsona lewą flanką kończy się dobrym dośrodkowaniem tego zawodnika, w polu karnym najlepiej znajduje się Max Kruse, który mimo asysty interweniującego obrońcy umieszcza piłkę w siatce. Dokładnie 15 minut gospodarze cieszyli się z prowadzenia. W 30. minucie spotkania błąd popełnił arbiter spotkania, który niesłusznie pokazał „wapno” dla przyjezdnych. Jonas Hofmann nie miał problemów z wykorzystaniem tego prezentu. Po dość bezbarwnej grze, w końcówce meczu Borussia ruszyła do ataku. Swoją sytuację miał zawsze aktywny Raffael, jednak uderzył ponad bramką rywala.

O drugiej połowie każdy kibic piłkarski, który oglądał spotkanie, chciałby jak najszybciej zapomnieć… Do 80 minuty na boisku nie działo się absolutnie nic. Dopiero końcówka meczu przyniosła delikatne emocje, jednak nijak nie zrekompensowały one wcześniejszych nudnych minut. W 83. minucie meczu w dobrej sytuacji znalazł się pomocnik gospodarzy, Thorgen Hazard, jednak jego strzał trafił prosto w Lorisa Kariusa. 89. minuta powinna przynieść zwycięstwo drużyny z Moenchengladbach. Piłkarze trenera Favre mieli trzy tysiącprocentowe sytuacje, trzy razy próbowali pokonać bramkarza i obronę gości z trzech metrów, jednak za każdym razem ta sztuka im się nie udawała. Najlepsze okazje zmarnowali Raffael i Andre Hahn. Do końca meczu nie działo się już nic wartego odnotowania i mecz zakończył się podziałem punktów.

BORUSSIA MOENCHENGLADBACH 1-1 (1-1) FSV MAINZ