OrlenLiga: KSZO Ostrowiec Świętokrzyski postraszyło ATOM Trefl Sopot, lecz nie ugrało nawet seta!

Kolejny beniaminek OrlenLigi przegrywa swój debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej. Po DevelopResie Rzeszów, który uległ we własnej hali Chemikowi Police 1-3, przyszła kolei na AZS WZBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, który u siebie został pokonany przez ATOM Trefl Sopot 0-3 (26-28, 22-25, […]

Kolejny beniaminek OrlenLigi przegrywa swój debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej. Po DevelopResie Rzeszów, który uległ we własnej hali Chemikowi Police 1-3, przyszła kolei na AZS WZBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, który u siebie został pokonany przez ATOM Trefl Sopot 0-3 (26-28, 22-25, 17-25), choć miał swoje momenty i mógł, a nawet powinien zdobyć przynajmniej seta.

Pierwszy set udanie rozpoczęły gospodynie meczu. Od początku seta utrzymywały regularną grę i prowadziły jednym czy dwoma punktami. Kiedy tak drużyny szły punkt za punkt mógł umknąć fakt, że doszliśmy do piłek setowych dla KSZO (24-22).  Niedoświadczone zawodniczki z Ostrowca zaprzepaściły jednak te dwie świetne okazje i doprowadziły do gry na przewagi. Miały jeszcze trzecią piłkę na zakończenie seta, ale ostatecznie go przegrały. Przyjezdne z Sopotu wykorzystały pierwszą nadarzającą się okazję i zapisały pierwszą partię na swoje konto (26-28).

Początek drugiego seta należał do niedawnego mistrza Polski. Widać było, że beniaminek nie może otrząsnąć się po porażce z pierwszego seta i już na starcie przegrywał 0-3. Jednak nie wszystko do końca przebiegało po myśli ATOM-u. Od stanu 8-11 do drugiej przerwy technicznej zdołały ugrać tylko jeden punkt, pozwalając miejscowym na odskoczenie na 4 punkty i zejście na drugą przerwą techniczną z rezultatem 16-12. Wydawało się, że gospodynie meczu będą w stanie dowieźć tą przewagę do końca, tym bardziej, że tuż po przerwie powiększyły przewagę do 5 punktów. Stało się jednak zupełnie inaczej. Tym razem to ekipa z Ostrowca przeszła niczym niewytłumaczony kryzys i z wyniku 17-12 zrobiło się 19-20. Tego podopieczne Lorenzo Micelliego nie mogły już oddać i wygrały drugą partię do 22.

Trzeci set to już dobicie wykończonych psychicznie i załamanych gospodyń. Zaczęło się od 3-8, a kiedy Sopocianki uciekły na 8 punktów (4-12) stało się jasne, że ten mecz zakończy się w trzech setach. Ostrowianki nie poddawały się i walczyły o każdą piłkę, ale jednak trzecią partię przegrały dość wyraźnie, 17-25.
MVP spotkania została wybrana Magdalena Damaske.

AZS WZBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0-3 (26-28, 22-25, 17-25) ATOM Trefl Sopot

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św.:Brojek, Ganszczyk, Grzelak, Vasileva, Bawoł, Stefańska,Wójcik, Kuligowska, Ścibisz, Tobiasz, Godfrey, Nowakowska

ATOM Trefl Sopot: Tokarska, McClendon, Bełcik, Miros, Rosner, Efimenko, Damaske, Kaczmar, Łukasik, Durajczyk, Cooper, Kaczorowska