Premier League: Wielki powrót Kogutów. Aston Villa- Tottenham 1:2.

2 listopada 2014 roku na Villa Park w Birmingham odbył się mecz 10 kolejki Premier League pomiędzy Aston Villą, a Tottenhamem. Spotkanie zapowiadało się jako wyrównane i bez faworyta. Pierwsza połowa to spore emocje i wiele sytuacji podbramkowych. Już w […]

Pierwsza połowa to spore emocje i wiele sytuacji podbramkowych. Już w 14 minucie gracze Aston Villi mogli objąć prowadzenie, ale piłka po strzale Benteke trafiła w poprzeczkę. Dwie minuty później było już 1:0. Dobre wejście prawą stroną N’Zogbii i płaski strzał Andreasa Weimanna. W 27 minucie szansę mieli gracze Tottenhamu, jednak sytuacji sam na sam nie wykorzystał Emanuel Adebayor. W 43 minucie minimalnie niecelnie głową uderzał Benteke. Do przerwy rezultat 1:0.

Druga połowa to zdecydowanie lepsza gra gości. Problemy podopiecznych Paula Lamberta zaczęły się w 66 minucie, gdy za uderzenie w twarz Masona, z boiska wyleciał Christian Benteke. Następne minuty to wyrównana gra, toczona głównie w środku boiska. Największe emocje to jednak ostatnie 10 minut. Najpierw, w 84 minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Erika Lameli, 5 gola w tym sezonie zdobył Nacer Chadli. 6 minut później było już 1:2! Piłka po strzale z rzutu wolnego Harrego Kane’a odbiła się od muru i wpadła do siatki obok zmylonego Guzana. Do samego końca rezultat już się nie zmienił.

Po tym zwycięstwie gracze Mauro Pochettino znajdują się na 8 miejscu w tabeli Premier League. Aston Villa natomiast spadła na 15 pozycję.