Przedostatnia kolejka ligi NOS w Eleven Sports. Hitem derby Lizbony

W ten weekend, na antenach Eleven Sports kolejny raz zobaczymy najlepszą portugalską piłkę. Choć mistrz jest już znany, to trzydziesta trzecia seria spotkań zapowiadają się interesująco. Tym razem zostaną wyemitowane trzy spotkania, w tym hit w Lizbonie.  Najpierw jednak, w […]

W ten weekend, na antenach Eleven Sports kolejny raz zobaczymy najlepszą portugalską piłkę. Choć mistrz jest już znany, to trzydziesta trzecia seria spotkań zapowiadają się interesująco. Tym razem zostaną wyemitowane trzy spotkania, w tym hit w Lizbonie. 

Najpierw jednak, w piątkowy wieczór Braga zagra z Morerirense. Gospodarze są już pewni czwartego miejsca w tabeli, premiującego grę w eliminacjach do Ligi Europy. Goście po ostatniej wygranej z Portimonense, przełamali fatalną serię meczów bez zwycięstwa. Walczą o miejsce w czołowej szóstce na koniec sezonu. Na początku lutego Braga rozbiła Moreirense 4-0.

Wydarzeniem weekendu w Portugalii z pewnością będzie spotkanie na Estádio da Luz. Derby Lizbony to najważniejsza rywalizacja w tym kraju. Mimo, że Sporting CP zapewnił sobie mistrzostwo już w poprzedniej serii spotkań, to piłkarze tej drużyny chcą przejść do historii i zakończyć sezon bez porażki.  W derbowym starciu na pewno nikt nie będzie odstawiał nogi. Benfica ma jeszcze matematyczne szanse na bezpośredni awans do Ligi Mistrzów, jednak dodatkowo potrzebne jest potknięcie FC Porto z Rio Ave. Sporting CP nie stracił gola od czterech spotkań. Sobotni mecz zapowiada się niezwykle emocjonująco.

Wspomniane starcie Rio Ave FC – FC Porto odbędzie się tuż po zakończeniu meczu derbowego. Wygrywając, goście zapewnią sobie udział w Lidze Mistrzów już w przedostatniej kolejce. Rio Ave FC wciąż walczy o utrzymanie, kibice marzą o sześciu punktach w dwóch meczach i zapewnienie udziału w najwyższej klasie rozgrywkowej w Portugalii za rok.

PIĄTEK – 14 MAJA 2021 

22:10 Liga NOS – 33. kolejka: SPORTING BRAGA – MOREIRENSE FC 
Ipla
Komentarz: Patryk Mirosławski – Tomasz Zieliński

SOBOTA – 15 MAJA 2021

18:55 Liga NOS – 33. kolejka: SL BENFICA – SPORTING CP na żywo
Ipla

21:25 Liga NOS – 33. kolejka: RIO AVE FC – FC PORTO na żywo
Ipla

 

About Michał Dąbrowski

Piszę o sporcie, bo lubię.