Puchar Polski: Bez niespodzianki w Głogowie. Chrobry – Jagiellonia 1:3.

Dzisiaj rozegrano ostatni mecz 1/16 finału Pucharu Polski. Chrobry Głogów przegrał z Jagiellonią Białystok 1:3, mimo że prowadził 1:0. W kolejnej rundzie zespół z Białegostoku zmierzy się z Lechem Poznań. Pierwsi w tym spotkaniu prowadzenie objęli gospodarze. W 49. minucie […]

Pierwsi w tym spotkaniu prowadzenie objęli gospodarze. W 49. minucie Damian Piotrowski podał do Łukasza Szczepaniaka, a ten mocnym strzałem zza pola karnego pokonał Jakuba Słowika. Jagiellonia szybko odpowiedziała. W 60. minucie piłkę w pole karne wrzucił Mateusz Piątkowski, a wślizgiem piłkę w bramce umieścił Maciej Gajos. Kiedy kibice oczekiwali już na dogrywkę, goście zadali decydujący cios. W polu karnym wymienili kilka podań, piłka trafiła do Piątkowskiego, który nie zmarnował tej okazji. Kropkę nad i w doliczonym czasie gry postawił Patryk Tuszyński, którzy wykorzystał szybką kontrę swojego zespołu.

Chrobry Głogów – Jagiellonia Białystok 1:3 (0:0)
Łukasz Szczepaniak 49 – Maciej Gajos 60, Mateusz Piątkowski 88, Patryk Tuszyński 90+1.

Chrobry: Janicki – Ilków-Gołąb, Michalec, Bogusławski (64` Szałek), Samiec – Danielak (61` Ziemniak), Hałambiec, Ulatowski, Szczepaniak, Piotrowski – Sędziak (36` Kościelniak).

Jagiellonia: Słowik – Baran, Madera, Pazdan, Wasiluk – Frankowski (54` Piątkowski), Grzyb, Gajos, Tuszyński, Dzalamidze (58` Romańczuk) – Pawłowski.

Żółta kartka: Michalec.

Sędziował: Jarosław Rynkiewicz (Zielona Góra).