Puchar Świata alpejek w Eurosporcie [AKTUALIZACJA]

Przedwczesne zakończenie sezonu alpejskiego Pucharu Świata odbędzie się w tym tygodniu. Relacje z rywalizacji pań przeprowadzi Eurosport. AKTUALIZACJA: FIS odwołał zawody w Åre. Tym samym sezon wśród pań dobiegł końca. Kryształowa Kula trafia do Federici Brignone. W związku z odwołaniem […]

Przedwczesne zakończenie sezonu alpejskiego Pucharu Świata odbędzie się w tym tygodniu. Relacje z rywalizacji pań przeprowadzi Eurosport.

AKTUALIZACJA: FIS odwołał zawody w Åre. Tym samym sezon wśród pań dobiegł końca. Kryształowa Kula trafia do Federici Brignone.

W związku z odwołaniem finału w Cortinie d’Ampezzo zawody w Åre będą ostatnimi z udziałem alpejek w tym sezonie. Nie odbędą się zatem konkurencje szybkościowe – tym samym Małe Kryształowe Kule za zjazd i supergigant trafiły do Corinne Suter. Zmniejszyły się również szanse na główne trofeum dla Mikaeli Shiffrin – Amerykanka, która większość lutego odpuściła ze względu na żałobę po ojcu straciła prowadzenie w klasyfikacji generalnej na rzecz Federici Brignone.

Biorąc pod uwagę, że w Szwecji rozegrany zostanie m.in. gigant, w którym również Włoszka świetnie sobie radzi w tym sezonie, to właśnie Brignone jest główną kandydatką do wywalczenia Kryształowej Kuli. Teoretycznie do walki o triumf w Pucharze Świata może się jeszcze włączyć Petra Vlhová – Słowaczka prowadzi w klasyfikacji slalomowej z zaledwie 20 punktami przewagi nad Shiffrin, natomiast do Brignone w klasyfikacji generalnej traci niecałe 200 punktów.

CZWARTEK – 12 MARCA 2020

19:15 Puchar Świata, Are, Szwecja: SLALOM RÓWNOLEGŁY KOBIET 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

PIĄTEK – 13 MARCA 2020

13:55 Puchar Świata, Are, Szwecja: 1. PRZEJAZD SLALOMU GIGANTA KOBIET 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

16:30 Puchar Świata, Are, Szwecja: STUDIO 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

17:00 Puchar Świata, Are, Szwecja: 2. PRZEJAZD SLALOMU GIGANTA KOBIET 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

SOBOTA – 14 MARCA 2020

10:25 Puchar Świata, Are, Szwecja: 1. PRZEJAZD SLALOMU KOBIET 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla


13:30 Puchar Świata, Are, Szwecja: STUDIO 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

13:45 Puchar Świata, Are, Szwecja: 2. PRZEJAZD SLALOMU KOBIET 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.