Puchar Świata panczenistów na sportowych antenach Polsatu

Norweskie Stavanger będzie drugim przystankiem Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. Zawody będzie można obejrzeć na sportowych antenach Polsatu oraz w Eurosport Playerze, a także na kanale ISU na Youtube. Po inauguracji sezonu w Tomaszowie Mazowieckim, największe nadzieje na dobre wyniki […]

Norweskie Stavanger będzie drugim przystankiem Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. Zawody będzie można obejrzeć na sportowych antenach Polsatu oraz w Eurosport Playerze, a także na kanale ISU na Youtube.

Po inauguracji sezonu w Tomaszowie Mazowieckim, największe nadzieje na dobre wyniki wiążemy z naszymi sprinterkami. O ile rozgrywana zazwyczaj dwukrotnie na danym etapie Pucharu Świata rywalizacja na 500 m charakteryzuje się małymi różnicami i dużymi roszadami na poszczególnych pozycjach, zwłaszcza poza ścisłą czołówką, o tyle rywalizacja w sprincie drużynowym premiuje te nacje, które sprinterek na dobrym poziomie mają więcej. Jest to jednak nie tylko przypadek Polek, spośród których najlepiej w Arenie Tomaszów spisały się Kaja Ziomek i Andżelika Wójcik, ale też Rosjanek, z Angeliką Golikową i Olgą Fatkuliną na czele, Amerykanek, gdzie obok dwukrotnie najlepszej przed tygodniem na 500 m Erin Jackson jest triumfatorka na dwukrotnie dłuższym dystansie (także druga na 1500 m), Brittany Bowe, czy Japonek z liderkami w postaci Nao Kodairy i Miho Takagi.

Lekceważyć nie należy też Holenderek, choć te zdecydowanie lepiej poradził sobie na dłuższych dystansach – Irene Schouten wygrała biegi na 3000 m oraz ze startu wspólnego, natomiast w drużynie z Antoinette de Jong i Ireen Wüst była trzecia, za Kanadyjkami i Japonkami. Nieco lepiej spisali się jej rodacy – „pomarańczowe” podium na 1000 m plasuje Oranje na pierwszym miejscu faworytów rywalizacji drużynowej sprinterów, nawet pomimo braku sukcesów na 500 m. Tam najlepiej spisali się Japończycy – Tatsuya Shinhama był raz drugi, raz pierwszy, a jedno trzecie miejsce wywalczył Wataru Morishige. W przypadku Biało-Czerwonych światełkiem w tunelu jest trzecia pozycja Zbigniewa Bródki w biegu masowym, który jednak w Stavanger nie będzie rozgrywany. Nieźle poradzili sobie też nasi sprinterzy, choć daleko im do wyników ich koleżanek, a i drugie miejsce w grupie B rywalizacji drużynowej uzyskane z bardzo dobrym czasem wlewa w serca kibiców trochę optymizmu.

PIĄTEK – 19 LISTOPADA 2021

17:00 Puchar Świata, Stavanger, Norwegia: BIEG NA 1000 M KOBIET na żywo


17:30 Puchar Świata, Stavanger, Norwegia: BIEG NA 1000 M MĘŻCZYZN na żywo
*(o 23:00
w Polsacie Sport Extra)


18:15 Puchar Świata, Stavanger, Norwegia: BIEG NA 5000 M KOBIET na żywo
*(o 00:00 w Polsacie Sport Extra)

SOBOTA – 20 LISTOPADA 2021

15:00 Puchar Świata, Stavanger, Norwegia: BIEG NA 500 M KOBIET na żywo
*(o 23:00 w Polsacie Sport Extra)


15:25 Puchar Świata, Stavanger, Norwegia: BIEG NA 500 M MĘŻCZYZN na żywo
*(o 00:00 w Polsacie Sport Extra)


16:05 Puchar Świata, Stavanger, Norwegia: BIEG NA 10000 M MĘŻCZYZN na żywo


18:05 Puchar Świata, Stavanger, Norwegia: SPRINT DRUŻYNOWY MĘŻCZYZN na żywo


18:25 Puchar Świata, Stavanger, Norwegia: SPRINT DRUŻYNOWY KOBIET na żywo
*(w nocy sb/nd o 00:30 w Polsacie Sport Extra)

NIEDZIELA – 21 LISTOPADA 2021

15:00 Puchar Świata, Stavanger, Norwegia: BIEG NA 500 M MĘŻCZYZN na żywo
*(o 19:45  w Polsacie Sport News)


15:30 Puchar Świata, Stavanger, Norwegia: BIEG NA 500 M KOBIET na żywo
*(o 19:45  w Polsacie Sport News)


16:05 Puchar Świata, Stavanger, Norwegia: BIEG NA 1500 M MĘŻCZYZN na żywo


16:55 Puchar Świata, Stavanger, Norwegia: BIEG NA 1500 M KOBIET na żywo

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.