Puchar Świata w bobslejach i skeletonie na sportowych antenach Polsatu

Po dwóch weekendach rywalizacji w Igls Puchar Świata w bobslejach i skeletonie przenosi się do Altenbergu. Rywalizację pokaże Polsat na swoich sportowych antenach. Zmagania skeletonistów pod Innsbruckiem zakończyły się w sposób niezwykły – potrójnym remisem na pierwszym miejscu pomiędzy Mattem […]

Po dwóch weekendach rywalizacji w Igls Puchar Świata w bobslejach i skeletonie przenosi się do Altenbergu. Rywalizację pokaże Polsat na swoich sportowych antenach.

Zmagania skeletonistów pod Innsbruckiem zakończyły się w sposób niezwykły – potrójnym remisem na pierwszym miejscu pomiędzy Mattem Westonem, Christopherem Grotheerem oraz Gen Wenqiangiem. Szczególnie obecność na podium tego ostatniego, 13. zawodnika igrzysk w Pjongczangu, wzbudziła zainteresowanie, zwłaszcza że do olimpijskich zmagań na jego domowym torze pozostały ok. trzy miesiące. O dużym rozczarowaniu mogą mówić natomiast Łotysze – przegrana Martinsa Dukursa z Aleksandrem Trietiakowem na inaugurację sezonu oraz dopiero jedenaste miejsce przed tygodniem stawiają go na siódmym miejscu w klasyfikacji generalnej.

O wiele bardziej stabilna jest sytuacja w kobiecej stawce – dwa zwycięstwa w Igls odniosła Jelena Nikitina, a dwukrotnie druga była Kimberley Bos. Zaskoczyła natomiast obsada najniższego stopnia podium, na którym stawały Kim Meylemans i Valentina Margaglio, poszerzając nieco spojrzenie na geografię skeletonu. Rozczarowanie dla gospodarzy była z pewnością szósta i siódma pozycja Janine Flock, jednak to niewiele w porównaniu ze słabymi wynikami Niemek. Tina Hermann i Jacqueline Lölling do Altenbergu przyjadą zatem żądne rewanżu na rywalkach.

Po dwóch tygodniach w Igls nasi zachodni sąsiedzi mogą być natomiast spokojni o formę swoich bobsleistów – dwie wygrane Francesco Friedricha i Alexandra Schüllera przed Johannesem Lochnerem i Florianem Bauerem w dwójkach, a także podwójny triumf czwórki pilotowanej przez Friedricha podsumować można jedynie starożytną łacińską sentencją „nihil novi sub sole” – „nic nowego pod słońcem”. Tym bardziej, że głównymi rywalami Niemców w klasyfikacji generalnej okazali się „ci co zwykle” – Justin Kripps oraz stawiający opór niemieckiej potędze głównie w czwórkach Oskars Ķibermanis. ˆˆ

Podobnie jak w skeletonie, tak i w bobslejach sytuacja w kobiecych dwójkach jest bardzo stabilna, można wręcz rzec: do bólu – dwa identyczne podia z Laurą Nolte na najwyższym jego stopniu, Kim Kalicki na miejscu drugim i Christine de Bruin na trzecim, w dodatku z Mariamą Jamanką w obu przypadkach na miejscu czwartym. Ponadto Nolte plasuje się w ścisłej czołówce monobobistek – po dwóch odsłonach Women’s Monobob World Series zaliczanych do klasyfikacji generalnej (i kilku „pobocznych” zawodach, głównie za Wielką Wodą) rozdziela ona reprezentantki USA, Elanę Meyers Taylor i Kaillie Humphries. Poprzedni sezon nauczył już nas jednak, że w zmaganiach monobobów zmiany zachodzą znacznie szybciej niż w tradycyjnych bobslejowych konkurencjach.

PIĄTEK – 3 GRUDNIA 2021

10:00 Puchar Świata, Altenberg, Niemcy: 1. ŚLIZG KOBIET na żywo


11:30 Puchar Świata, Altenberg, Niemcy: 2. ŚLIZG KOBIET na żywo


14:30 Puchar Świata, Altenberg, Niemcy: 1. ŚLIZG MĘŻCZYZN na żywo


16:15 Puchar Świata, Altenberg, Niemcy: 2. ŚLIZG MĘŻCZYZN na żywo

SOBOTA – 4 GRUDNIA 2021

09:00 Puchar Świata, Altenberg, Niemcy: 1. ŚLIZG MONOBOBÓW KOBIET na żywo


10:30 Puchar Świata, Altenberg, Niemcy: 2. ŚLIZG MONOBOBÓW KOBIET na żywo


13:35 Puchar Świata, Altenberg, Niemcy: 1. ŚLIZG DWÓJEK MĘŻCZYZN na żywo


15:00 Puchar Świata, Altenberg, Niemcy: 2. ŚLIZG DWÓJEK MĘŻCZYZN na żywo

NIEDZIELA – 5 GRUDNIA 2021

09:30 Puchar Świata, Altenberg, Niemcy: 1. ŚLIZG DWÓJEK KOBIET na żywo


11:00 Puchar Świata, Altenberg, Niemcy: 2. ŚLIZG DWÓJEK KOBIET na żywo


14:00 Puchar Świata, Altenberg, Niemcy: 1. ŚLIZG CZWÓREK MĘŻCZYZN na żywo

PONIEDZIAŁEK – 6 GRUDNIA 2021

02:00 (nd/pn) Puchar Świata, Altenberg, Niemcy: 2. ŚLIZG CZWÓREK MĘŻCZYZN

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.