Puchar Świata w Titisee-Neustadt na antenach TVN i Eurosportu

Dwa weekendy z Pucharem Świata pozostały jeszcze do rozegrania przed Igrzyskami Olimpijskimi. Pierwszy z nich odbędzie się w Titisee-Neustadt. Początek rywalizacji już w piątek.  Początkowo, zbliżający się weekend skoczkowie mieli spędzić w japońskim Sapporo, gdzie planowane było rozegranie trzech konkursów. […]

Dwa weekendy z Pucharem Świata pozostały jeszcze do rozegrania przed Igrzyskami Olimpijskimi. Pierwszy z nich odbędzie się w Titisee-Neustadt. Początek rywalizacji już w piątek. 

Początkowo, zbliżający się weekend skoczkowie mieli spędzić w japońskim Sapporo, gdzie planowane było rozegranie trzech konkursów. Tak się jednak nie stanie. Od dłuższego czasu wiemy, że ze względów pandemicznych zmagania na Okurayamie nie dojdą do skutku. Zastępstwem za japoński przystanek Pucharu Świata będzie niemiecki punkt na skokowej mapie – Titisee-Neustadt. W sobotę i niedzielę będziemy świadkami zmagań indywidualnych, które poprzedzone zostaną seriami kwalifikacyjnymi.

Przed Igrzyskami Olimpijskimi skoczkowie jeszcze dwa razy rywalizować będą o punktu do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Tydzień po zmaganiach w Titisee-Neustadt pucharowa karuzela przeniesie się do Willingen. Podczas najbliższego weekendu nie zobaczymy polskich skoczków, którzy powołani zostali na wyjazd do Pekinu. Mowa o Kamilu Stochu, Dawidzie Kubackim, Piotrze Żyle, Pawle Wąsku i Stefanie Huli. Podczas nieobecności olimpijskiego składu, na Hochfirstschanze zobaczymy pozostałych członków kadry narodowej, którzy przed konkursami w Zakopanem trenowali w Planicy. Są to Maciej Kot, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Tomasz Pilch oraz zawodnicy startujący regularnie w Pucharze Świata – Jakub Wolny i Andrzej Stękała. Wraz z nimi do Niemiec uda się trener Maciej Maciusiak, a Michal Dolezal i Grzegorz Sobczyk zostaną w kraju by przygotowywać pozostałych zawodników do wylotu na igrzyska.

Grupa, która otrzymała powołanie na Igrzyska Olimpijskie, według planu przedstawionego przez Michala Dolezala ma pojawić się na zawodach w Willingen. Przypomnijmy, że Kamil Stoch przechodzi rehabilitacje w związku z kontuzją kostki, której nabawił się tuż przed zmaganiami w Zakopanem, a Dawid Kubacki po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu na obecność koronawirusa przebywa na kwarantannie. W czwartek otrzymaliśmy kolejną, niezbyt pozytywną informację. Na kwarantannę będzie musiał udać się także Piotr Żyła. Ma to oczywiście związek z pozytywnym testem covidowym. Na ten moment nie ma pewności, że Żyła będzie w stanie udać się do Pekinu.

Goszcząca zawody Pucharu Świata od 2001 roku skocznia Hochfirstschanze była do tej pory szczęśliwa dla Polaków. Oglądaliśmy siedem pucharowych zwycięstw. Trzykrotnie na najwyższym stopniu podium stawał tu Adam Małysz (2001 i dwukrotnie w 2007), a po dwa razy triumfowali Kamil Stoch (2013 i 2021) oraz Dawid Kubacki (dwa razy w 2020). Na liście zgłoszeń do weekendowych zmagań widnieją nazwiska 63 zawodników.

PIĄTEK – 21 STYCZNIA 2022

15:50 Puchar Świata, Titisee-Neustadt, Niemcy: STUDIO na żywo
*(również o 17:00)

Studio: Paweł Kuwik
Reporterzy: Kacper Merk

16:00 Puchar Świata, Titisee-Neustadt, Niemcy: KWALIFIKACJE na żywo

Komentarz w Eurosporcie: Igor Błachut, Marek Rudziński

19:40 Magazyn PROSTO ZE SKOCZNI 

SOBOTA – 22 STYCZNIA 2022

15:45 Puchar Świata, Titisee-Neustadt, Niemcy: STUDIO na żywo
*(również o 17:25 i 18:05)

Studio: Sebastian Szczęsny, Damian Michałowski
Reporter: Kacper Merk, Krzysztof Skórzyński

16:15 Puchar Świata, Titisee-Neustadt, Niemcy: KONKURS INDYWIDUALNY na żywo

Komentarz w TVN/Eurosporcie: Igor Błachut, Marek Rudziński

17:45 Puchar Świata, Titisee-NeustadtNiemcySTUDIO na żywo

Studio: Michał Korościel
Reporterzy: Kacper Merk

19:30 Puchar Świata, Titisee-Neustadt, Niemcy: KRONIKA 

Redakcja: Kacper Merk (z Titisee-Neustadt)

19:40 Magazyn PROSTO ZE SKOCZNI 

Redakcja: Kacper Merk (z Titisee-Neustadt)

NIEDZIELA – 23 STYCZNIA 2022

14:25 Puchar Świata, Titisee-Neustadt, Niemcy: KWALIFIKACJE na żywo

Komentarz: Igor Błachut, Marek Rudziński

15:35 Puchar Świata, Titisee-Neustadt, Niemcy: STUDIO na żywo
*(również o 17:10 i 17:55)

Studio: Sebastian Szczęsny, Damian Michałowski
Reporter: Kacper Merk

16:00 Puchar Świata, Titisee-Neustadt, Niemcy: KONKURS INDYWIDUALNY na żywo

Komentarz w TVN/Eurosporcie: Igor Błachut, Marek Rudziński

17:45 Puchar Świata, Titisee-Neustadt, NiemcySTUDIO na żywo

Studio: Michał Korościel
Reporterzy: Kacper Merk

19:40 Puchar Świata, Titisee-Neustadt, Niemcy: KRONIKA 

Redakcja: Kacper Merk (z Titisee-Neustadt)

19:40 Magazyn PROSTO ZE SKOCZNI 

Redakcja: Kacper Merk (z Titisee-Neustadt)

20:00 Magazyn POLSKIE SKOCZNIE na żywo


20:35 Magazyn 3. SERIA na żywo

About Michał Winiarczyk