Qatar Masters i The Players Championship w Golf Channel Polska

Ten tydzień będzie najważniejszym na razie w tym roku dla kibiców golfa w Polsce. Podczas gdy ścisła czołówka PGA Touru walczyć będzie w The Players Championship, rok 2021 w European Tourze zainauguruje Adrian Meronk. Transmisje z obu imprez na Golf […]

Ten tydzień będzie najważniejszym na razie w tym roku dla kibiców golfa w Polsce. Podczas gdy ścisła czołówka PGA Touru walczyć będzie w The Players Championship, rok 2021 w European Tourze zainauguruje Adrian Meronk. Transmisje z obu imprez na Golf Channel Polska.

Nasz najlepszy golfista początek sezonu miał pechowy – w turniejach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie łapał się na listę startową, zaś będąc pierwszym rezerwowym w Saudi International uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Po wyleczeniu Meronk trenował w Arabii Saudyjskiej, czekając na wznowienie rozgrywek European Tour i w czwartek zamelduje się na polu Education City Golf Club w Dosze podczas Commercial Bank Qatar Masters. Za rywali będzie miał głównie zawodników ze swojego środowiska European Touru, z którymi rywalizuje od roku, jednak po utraconym początku sezonu musi odrabiać już punkty w rankingu Race to Dubai, który jest dla niego szansą na zachowanie miejsca w tourze na przyszły sezon.

Golfowa elita zmierzy się natomiast na Florydzie w The Players Championship – zawodach prestiżem zbliżonym do World Golf Championships czy imprez wielkoszlemowych, mających jednak wyższą od nich pulę nagród – aż 15 milionów dolarów. Wśród wielkich nieobecnych będą przede wszystkim mający za sobą ciężki wypadek Tiger Woods oraz Brooks Koepka, który wydawało się, że do chodzi do wysokiej formy po poprzedniej kontuzji, a z udziału w The Players Championship wycofał się na skutek urazu kolana. Faworyta do tytułu w stawce tak silnych golfistów trudno wskazać, jednak zarówno obrońca tytułu, Rory McIlroy, który ze względu na pandemię trofeum dzierży o rok dłużej, niż się spodziewał, jak i nie mający triumfu w tym turnieju na koncie Dustin Johnson, Collin Morikawa czy triumfator z ubiegłego tygodnia, Bryson DeChambeau mogą być wymieniani w pierwszym szeregu.

CZWARTEK – 11 MARCA 2021

18:00 PGA European Tour – Commercial Bank Qatar Masters, Doha, Katar: I RUNDA
Ipla
Komentarz: Jacek Person

20:00 PGA Tour – The PLAYERS Championship, Ponte Vedra Beach, USA: I RUNDA 
Ipla
Komentarz: Jacek Person

PIĄTEK – 12 MARCA 2021

18:00 PGA European Tour – Commercial Bank Qatar Masters, Doha, Katar: II RUNDA
Ipla
Komentarz: Jacek Person

20:00 PGA Tour – The PLAYERS Championship, Ponte Vedra Beach, USA: II RUNDA 
Ipla
Komentarz: Jacek Person

SOBOTA – 13 MARCA 2021

11:00 PGA European Tour – Commercial Bank Qatar Masters, Doha, Katar: III RUNDA
Ipla
Komentarz: Jacek Person

20:00 PGA Tour – The PLAYERS Championship, Ponte Vedra Beach, USA: III RUNDA 
Ipla
Komentarz: Jacek Person

NIEDZIELA – 14 MARCA 2021

11:00 PGA European Tour – Commercial Bank Qatar Masters, Doha, Katar: FINAŁ
Ipla
Komentarz: Jacek Person

19:00 PGA Tour – The PLAYERS Championship, Ponte Vedra Beach, USA: FINAŁ
Ipla
Komentarz: Jacek Person

About Wojciech Nowakowski