Rewanżowe półfinały 2. Ligi Żużlowej w Motowizji

W sobotę i niedzielę poznamy finalistów tegorocznych zmagań 2. Ligi Żużlowej. Rewanżowe starcia półfinałowe pokaże Motowizja. W sobotę zespół Trans MF Landshut Devils będzie miał za zadanie postawić „kropkę nad i” w pojedynku z rawickimi Niedźwiadkami. Po przegranej 30:60 w […]

W sobotę i niedzielę poznamy finalistów tegorocznych zmagań 2. Ligi Żużlowej. Rewanżowe starcia półfinałowe pokaże Motowizja.

W sobotę zespół Trans MF Landshut Devils będzie miał za zadanie postawić „kropkę nad i” w pojedynku z rawickimi Niedźwiadkami. Po przegranej 30:60 w Bawarii szanse Kolejarza na awans są bowiem nikłe, tym bardziej że ponownie Roman Jankowski nie skorzysta ze swoich liderów – zawodników Unii Leszno, których czeka mecz PGE Ekstraligi. Diabły zamierzają wykorzystać okazję i sprawdzić inne zestawienie personalne – zamiast Michaela Härtla jako zawodnik U24 pojedzie Nick Škorja, natomiast w miejsce Tobiasa Buscha Sławomir Kryjom awizował Valentina Grobauera.

Bardziej zacięte powinno być niedzielne spotkanie w Opolu, gdzie Kolejarz podejmować będzie Optibet Lokomotiv Daugavpils. Nikolajs Kokins ponownie nie chce skorzystać ze znajdujących się w kadrze Lokomotivu Skandynawów – Tomasa H. Jonassona i Hansa Andersena – wystawiając do boju całkowicie łotewski skład. Na własnym torze przez długi czas właśnie w tym zestawieniu Łotysze stawiali opór faworytom, jednak tym razem Kolejarz wyciąga asa z rękawa w postaci wypożyczonego Bartłomieja Kowalskiego. Tym samym opolanie chcą wystawić trio de facto ekstraligowców Mateusz Tonder-Mateusz Świdnicki-Bartłomiej Kowalski w walce o awans na zaplecze „najlepszej żużlowej ligi świata”.

SOBOTA – 11 WRZEŚNIA 2021

15:00 2. liga żużlowa – 1/2 finału: METALIKA RECYCLING KOLEJARZ RAWICZ – TRANS MF LANDSHUT DEVILS 

NIEDZIELA – 12 WRZEŚNIA 2021

11:45 2. liga żużlowa – 1/2 finału: STUDIO 


12:00 2. liga żużlowa – 1/2 finału: OK BEDMET KOLEJARZ OPOLE – OPTIBET LOKOMOTIV DAUGAVPILS 

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.