Walka o finał eWinner 1. Ligi w nSport+

Po pierwszych meczach półfinałowych eWinner 1. Ligi wiemy jedno – w najbliższy weekend może wydarzyć się wszystko. Rewanże transmitować będzie nSport+. W sobotę rozstrzygnie się dwumecz pomiędzy Cellfast Wilkami Krosno a Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. W pierwszym meczu padł remis – […]

Po pierwszych meczach półfinałowych eWinner 1. Ligi wiemy jedno – w najbliższy weekend może wydarzyć się wszystko. Rewanże transmitować będzie nSport+.

W sobotę rozstrzygnie się dwumecz pomiędzy Cellfast Wilkami Krosno a Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. W pierwszym meczu padł remis – a to oznacza, że zwycięzca nadchodzącego meczu awansuje do finału ligi. Wydaje się, że faworytem są gospodarze – odkąd sprowadzili Tobiasza Musielaka i Václava Milíka z faworyta do spadku stali się faworytem do awansu. Gdańszczanie z kolei prezentują bardzo nierówną formę – na tym tle wyróżnia się w zasadzie tylko Wiktor Kułakow. Nawet znacznie lepsza formacja juniorska, jaką w Wybrzeżu stanowią Alan Szczotka i Piotr Gryszpiński, w połączeniu z dobrze spisującym się jako zawodnik U24 Michał Gruchalski to za mało, żeby myśleć o pokonaniu Wilków na ich charakterystycznym, najdłuższym w Polsce torze.

Gospodarze są też faworytem starcia ostrowsko-rybnickiego. Zespół Rekinów, który u siebie przegrał 44:45, nie może liczyć w takim stopniu w jakim by chciał na Michaela Jepsena Jensena, mającego najgorszy sezon od wielu lat, a ponadto niepewna sytuacja Siergieja Łogaczowa – nieobecnego przed tygodniem w Rybniku, ale awizowanego na rewanż – też wprowadza nieco zamieszania w atmosferę w drużynie. Trener Marek Cieślak może liczyć natomiast na przeżywającego już nie drugą, a raczej trzecią młodość Runego Holtę. Ostrovia jest za to drużyną równiejszą – nawet jadący w kratkę Nicolai Klindt, a zwłaszcza doświadczeni Tomasz Gapiński i Grzegorz Walasek nie schodzą poniżej pewnego poziomu. Trener Mariusz Staszewski ma też do dyspozycji świetnie rozwijającego się Patricka Hansena oraz najsilniejszą formację juniorską na zapleczu PGE Ekstraligi – na czele z Sebastianem Szostakiem i Jakubem Krawczykiem.

SOBOTA – 11 WRZEŚNIA 2021

15:40 eWinner 1. liga żużlowa – 1/2 finału: STUDIO 

Studio: Marcin Majewski – Krzysztof Cegielski (z Krosna)
Reporter: Mateusz Kędzierski

16:00 eWinner 1. liga żużlowa – 1/2 finału: CELLFAST WILKI KROSNO – ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 

Komentarz: Maciej Noskowicz – Robert Wardzała (z Krosna)

NIEDZIELA – 12 WRZEŚNIA 2021

13:40 eWinner 1. liga żużlowa – 1/2 finału: STUDIO 


14:00 eWinner 1. liga żużlowa – 1/2 finału: ARGED MALESA OSTRÓW WIELKOPOLSKI – ROW RYBNIK 

Komentarz: Michał Mitrut – Patryk Malitowski (z Ostrowa Wlkp.)

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.