Rosja straciła 1. seta, reszta wg planu, czyli 7. dzień MŚ za nami.

Jedna trzecia Mistrzostw za nami. To najgorszą wiadomość dnia mamy już za sobą. Teraz przejdziemy do analizy i podsumowania wszystkich dzisiejszych spotkań. Korea Południowa – Kuba 1:3 Początek dzisiejszego dnia na Mistrzostwach to ciekawie zapowiadające się starcie Koreańczyków, którzy patrząc […]

Jedna trzecia Mistrzostw za nami. To najgorszą wiadomość dnia mamy już za sobą. Teraz przejdziemy do analizy i podsumowania wszystkich dzisiejszych spotkań.

Korea Południowa – Kuba 1:3

Początek dzisiejszego dnia na Mistrzostwach to ciekawie zapowiadające się starcie Koreańczyków, którzy patrząc na wyniki osiągane przez Kubańczyków na tym Mundialu szukali gdzieś swojej szansy na tryumf w dzisiejszym starciu. Kubańczycy, prezentujący znacznie bardziej siłową i fizyczną siatkówkę, tylko w drugim secie dali dojść do głosu Koreańczykom, którzy swoją szybką grą próbowali oszukać dobrze zbudowanych Kubańczyków. Ostatecznie Kuba zgarnęła trzy oczka i już pewnie może oczekiwać na starcia w drugiej fazie grupowej.

Chiny – Bułgaria 3:0

Bułgarzy, którym sprzyjają wyjątkowo ochoczo w tym roku polskie trybuny stanęli przed ważnym meczem z reprezentantami Chin. Okazję do rehabilitacji do porażce z Kanadyjczykami wykorzystali znakomicie, choć początek spotkania należał niewątpliwie do Chińczyków. Swoją prawdziwą dominację Bułgarzy pokazali dopiero w trzecim secie, jednak całe spotkanie wygrali zasłużenie.  Jutro przed Bułgarami, wydawałoby się bardzo łatwe, starcie z Egipcjanami. Jak będzie ostatecznie? Zobaczymy jutro.

Niemcy – Tunezja 3:1

Starcie z Tunezyjczykami, było okazją dla naszych zachodnich sąsiadów, by poczuć radość z gry na polskim mundialu. Tunezyjczycy do tej pory wygrali tylko jednego seta. Starcie z Niemcami nie powiększyło ich dorobku. Mimo kilku zmian w składzie (zabrakło w szóstce choćby Grozera) Niemcy nie dali swoim rywalom najmniejszych szans pewnie wygrywając w trzech z czterech setów. W tym trzecim, chyba tylko Oni wiedzą, dlaczego dali tryumfować Tunezyjczykom. Niemcy już mogą się szykować do jutrzejszego starcia z Finami, które będzie dla nich zdecydowanie ważniejsze.

Kanada – Egipt 3:0

Ważne starcie dla Kanadyjczyków, którzy po niespodziewanym zwycięstwie nad Bułgarami okazali się głównym kandydatem do zajęcia pozycji numer dwa w swojej grupie. Tę pozycję trzeba jednak potwierdzać w meczach głównie ze słabszymi rywalami. Okazją do tego był dzisiejszy mecz z Egipcjanami. Kanadyjczycy już po meczu z Bułgarami twierdzili, że zwycięstwo nie było dla nich niespodzianką. Tym bardziej pewny tryumf dzisiaj zaskoczyć ich nie mógł.

Brazylia – Finlandia 3:0

Wynik powinien pokazywać jak pewnie Canarinhos pokonali rywali. Nic z tego. Finowie w każdej partii grali bardzo solidną siatkówkę, zmuszając Kanarkowych do pełnej mobilizacji. Słabszy mecz Murilo, którego w zdobywaniu punktów zastąpił Lucarelli, który szalał również na zagrywce. Finowie, biorąc przykład z reprezentacji Polski zagrali bardzo zespołowo, rozkładając swoje ataki na wiele zespołów. Oba zespoły zagrają w drugiej fazie grupowej. Czy Finowie niesieni dopingiem rzeszy kibiców, którzy nawiedzili Katowice będą w stanie awansować do trzeciej fazy grupowej? Dla Brazylii to obowiązek.

Rosja – Meksyk 3:1

Porażka Rosjan w pierwszym secie starcia z Meksykanami to niespodzianka dnia. Był to tak pobudzający czynnik, że w każdym kolejnym secie Sborna nie dała już szans rywalom. Nasi wschodni sąsiedzi przystąpili do tego starcia w rezerwowym składzie co poskutkowało pierwszym straconym setem w turnieju. Od teraz bezbłędne są tylko drużyny Polski i Brazylii.