Ruch walczył, ale przegrał. Metalist – Ruch 1:0.

Ruch Chorzów zostawił sporo zdrowia na boisku, ale niestety nie zdołał wywalczyć awansu do fazy grupowej Ligi Europejskiej. Polski zespół w regulaminowym czasie utrzymał wynik 0:0 i doprowadził do dogrywki. Jedyną bramkę dla Metalistu zdobył z rzutu karnego Cleiton Xavier. […]

Mecz nie był pasjonującym widowiskiem. Trener Kocian wykazał się sporymi umiejętnościami i bardzo dobrze ustawił drużynę, która realizowała doskonale polecenia taktyczne. Niestety, jeden błąd zadecydował o porażce. Bramkarz Ruchu, Krzysztof Kamiński nie trafił w piłkę, a w jednego z graczy Metalistu za co został ukarany czerwoną kartką. Sędzia podyktował jedenastkę, którą wykorzystał Cleiton Xavier. Szkoda, bo gracze z Charkowa nie byli lepsi i można się zastanawiać jak potoczyłyby się losy tego spotkania, gdyby Ruch dotrwał do rzutów karnych.

Metalist Charków – Ruch Chorzów 1:0 (0:0)

Cleiton Xavier (k) 105`

Metalist: Shust – Kulakov, Ayila, Gueye, Pshenichnikh – Edmar, Krasnoperov, Jaja (62` Villagra), Xavier, Rebenok (68` Radcenko) – Gomenyuk.
Ruch: Kamiński – Kuś, Malinowski, Stawarczyk, Dziwniel (83` Gigolaev) – Surma, Babiarz, Kowalski (81` Włodyka), Starzyński, Zieńczuk (105` Lech) – Kuświk.

Żółte kartki: Krasnoperov, Edmar – Starzyński.
Czerwona kartka: Krzysztof Kamiński (Ruch).