Rusza Ligue 1. Transmisje w Eleven

Już 12 sierpnia rusza francuska Ligue 1. W tym sezonie powinna ona ściągnąć przed telewizory większą liczbę Polaków, bowiem po transferach Kamila Glika do AS Monaco, Grzegorza Krychowiaka do Paris Saint – Germain czy Macieja Rybusa do Olympique Lyon, stała […]

Już 12 sierpnia rusza francuska Ligue 1. W tym sezonie powinna ona ściągnąć przed telewizory większą liczbę Polaków, bowiem po transferach Kamila Glika do AS Monaco, Grzegorza Krychowiaka do Paris Saint – Germain czy Macieja Rybusa do Olympique Lyon, stała się ona bardzo atrakcyjna dla kibica znad Wisły. Telewizja Eleven wychodzi na przeciwko oczekiwaniom fanów i proponuje aż 7 transmisji z meczów 1. kolejki. 

Emocje rozpoczną się już w piątek, kiedy na boisko wyjdą dwie czołowe drużyny. O godzinie 20:00 wyjazdowy mecz rozegra mistrz Francji, Paris Saint – Germain, który podejmie SC Bastię. Zdecydowanym faworytem spotkania będą podopieczni Unaia Emery’ego, którzy powinni zanotować przyjemny ligowy start. Podobny los powinien czekać Kamila Glika i jego kolegów. AS Monaco podejmie bowiem na własnym stadionie EA Guingamp, które można zaliczyć tylko do średniaków. Warto podkreślić, że jest to ekipa posiadająca dużo atutów w meczach domowych. Na wyjazdach bywa z tym różnie.

W sobotę i niedzielę czeka nas aż 5 spotkań. Najciekawiej powinno być w Bordeaux, gdzie tamtejsze Girondins podejmie Saint-Etienne. Obie drużyny już od wielu lat należą do szerokiej czołówki Ligue 1, więc i tym razem będą chciały podtrzymać ten trend. Udane wejście w sezon zdecydowanie ułatwiłoby to zadanie obu ekipom.

Polskich kibiców zainteresują też niedzielne mecze, bowiem w drużynach Olympique Lyon i Stade Rennes będą mogli oglądać swoich reprezentantów – Macieja Rybusa i Kamila Grosickiego.

pasek2

PIĄTEK – 12 SIERPNIA 2016

19:55 Ligue 1 – 1. kolejka: SC BASTIA – PARIS SAINT – GERMAIN na żywo
Eleven Sports


20:25
Ligue 1 – 1. kolejka: AS MONACO – EA GUINGAMP na żywo
Eleven

SOBOTA – 13 SIERPNIA 2016

16:55 Ligue 1 – 1. kolejka: GIRONDINS BORDEAUX – AS SAINT-ETIENNE na żywo
Eleven


19:55 Ligue 1 – 1. kolejka: FC METZ – OSC LILLE na żywo
Eleven Sports

NIEDZIELA – 14 SIERPNIA 2016

14:55 Ligue 1 – 1. kolejka: AS NANCY – OLYMPIQUE LYON na żywo
Eleven


16:55 Ligue 1 – 1. kolejka: OGC NICE – STADE RENNES na żywo
Eleven Sports

20:40
Ligue 1 – 1. kolejka: OLYMPIQUE MARSYLIA – TOULOUSE FC na żywo
Eleven Sports

pasek2