Sport w TV: czwartek 30 – maja 2024

Wykaz zawiera informacje o transmisjach na żywo i premierach w polskich telewizjach wraz z obsadami dziennikarzy.

HIT DNIA: Fortuna 1. liga – baraż, 1/2 finału: MOTOR LUBLIN – GÓRNIK ŁĘCZNA

01:55 Copa Sudamericana – faza grupowa, grupa D, 6. kolejka: BOCA JUNIORS – NACIONAL POTOSI na żywo
Polsat Sport 1
Komentarz: Przemysław Pawlak – Przemysław Łagożny

16:50 Euro U-17 , 1/4 finału: PORTUGALIA – POLSKA

Komentarz: Hubert Bugaj – Robert Podoliński

17:20 Fortuna 1. liga – baraż, 1/2 finału: MOTOR LUBLIN – GÓRNIK ŁĘCZNA 
Polsat Sport 2
Komentarz w Polsacie Sport 2: Paweł Ślęzak – Tomasz Łapiński (z Lublina)
Reporter: Tomasz Lach
Komentarz w Radio Gol 1 Youtube: Adam Kowalewicz

19:20 Euro U-17 , 1/4 finału: WŁOCHY – ANGLIA

Komentarz: Aleksander Roj – Marek Wasiluk

20:20 FORTUNA 1. liga – baraż, 1/2 finału: ARKA GDYNIA – ODRA OPOLE 
Polsat Sport 2
Komentarz w Polsacie Sport 2: Tomasz Włodarczyk – Marcin Kaczmarek (z Gdyni)
Reporter: Tomasz Krochmal
Komentarz w Radio Gol 1 Youtube: Robert Sychowski – Wojcciech Jurczuk 

21:25 Ligue 1 Uber Eats – baraż,  finał: AS SAINT ETIENNE – FC METZ 

Komentarz: Marcin Grzywacz – Adrian Gątarek 

23:55 Copa Libertadores – faza grupowa, grupa F, 6. kolejka: SE PALMEIRAS – SAN LORENZO na żywo
Polsat Sport 2
Komentarz: Szymon Rojek – Piotr Kobierecki


00:30 MLB – sezon zasadniczy: BALTIMORE ORIOLES – BOSTON RED SOX


03:30 MLB – sezon zasadniczy: LOS ANGELES ANGELS – NEW YORK YANKEES


19:00 MLB – sezon zasadniczy: MILWAUKEE BREWERS – CHICAGO CUBS


22:10 Magazyn RING TVP SPORT 

Prowadzący: Piotr Jagiełło – Janusz Pindera, Kacper Bartosiak


18:00 Golf Major kobiet – US Women’s Open, Lancaster, USA: RUNDA 1 


21:00 PGA Tour – Canadian Open, Hamilton, Kanada: RUNDA 1 
*(po meczu Moutet – Ofner również w Eurosporcie 2 czyli o 23:30) 

Komentarz: Jacek Person


02:35 NHL – 1/2 finału: EDMONTON OILERS – DALLAS STARS


12:00 Magazyn NHL TONIGHT 


20:25 Liga ACB – 1/2 finału: UNICAJA MALAGA – UCAM MURCIA 


20:40 SuperLega A – 1/2 finału: GERMANI BRESCIA – EA7 EMPORIO ARMANI MILANO

Komentarz: Adam Romanski – Wojciech Kamiński


20:00 Diamentowa Liga – Oslo, Norwegia: MITYNG 

Komentarz: Artur Partyka – Adam Kszczot


20:25 LIQUI Moly Handball Bundesliga – 33. kolejka: FUCHSE BERLIN – BERGISCHER


20:25 LIQUI Moly Handball Bundesliga – 33. kolejka: RHEIN-NECKAR LOVEN – SC MAGDEBURG

Komentarz: Tomasz Górski


18:30 FIA Rajdowe Mistrzostwa Świata – Rajd Sardynii: CEREMONIA STARTU 

Komentarz: Grzegorz Gac – Sławomir Szymczak


06:20 VNL – faza grupowa, grupa 3, Makau, Chiny, tydzień 2: DOMINIKANA – WŁOCHY
Polsat Sport 1
Komentarz: Damian Dacewicz – Maciej Jarosz 

09:50 VNL – faza grupowa, grupa 3, Makau, Chiny, tydzień 2: FRANCJA – JAPONIA
Polsat Sport 1
Komentarz: Damian Dacewicz – Milena Sadurek 


13:20 VNL – faza grupowa, grupa 3, Makau, Chiny, tydzień 2: BRAZYLIA – HOLANDIA
Polsat Sport 1
Komentarz: Adam Romański – Joanna Mirek 


18:00 VNL – faza grupowa, grupa 4, Arlington, USA, tydzień 2: STUDIO 
*(również o 21:30)
Polsat Sport 1
Studio: Marta Ćwiertniewicz – Jakub Bednaruk, Alicja Grabka, Paulina Maj-Erwardt, Dorota Świeniewicz-Brandt 

19:20 VNL – faza grupowa, grupa 4, Arlington, USA, tydzień 2: KOREA POŁUDNIOWA – POLSKA
Polsat Sport 1
Komentarz w Polsacie/TV 4/PS 1: Marek Magiera – Joanna Kaczor-Bednarska 

22:50 VNL – faza grupowa, grupa 4, Arlington, USA, tydzień 2: KANADA – NIEMCY
Polsat Sport 1
Komentarz: Robert Małolepszy – Damian Dacewicz


20:00 Magazyn KOLOSEUM 

Prowadzący: Łukasz Jurkowski, Paweł Wyrobek – Patryk Duński, Mateusz Makarowski, Bartłomiej Stachura, Mateusz Gamrot, Jailton Almeida, Szymon Rakowicz, Paweł Polityło, Przemysław Saleta, Jan Lodzik


10:30 Roland Garros, Paryż, Francja, 2. runda: DZIEŃ 5

Komentarz: Marek Furjan 

11:00 Roland Garros, Paryż, Francja, 2. runda: MIOMIR KECMANOVIĆ – DANIŁ MIEDWIEDIEW

Komentarz: Marek Furjan 

11:00 Roland Garros, Paryż, Francja, 2. runda: DOKOŃCZENIE MECZU HUBERT HURKACZ – BRANDON NAKASHIMA
*(wznowienie meczu o 18:00 z powodu deszczu)

Komentarz: Justyna Kostyra – Radosław Szymanik 

12:15 Roland Garros, Paryż, Francja, 2. runda: MOYUKA UCHIJIMA – ARYNA SABALENKA
*(dokończenie meczu po meczu Hurkacza również w Eurosporcie 1)

Komentarz: Witold Domański 

12:30 Roland Garros, Paryż, Francja, 2. runda: ARRANTXA RUS  – JELENA RYBAKINA

Komentarz: Marek Furjan

13:35 Roland Garros, Paryż, Francja, 2. runda: ELINA SVITOLINA – DIANE PARRY
*(kontynuacja meczu z powodu przerwanego meczu Hurkacza w 4 secie  również w Eurosporcie 1)

Komentarz: Tomasz Smokowski – Maciej Synówka 

14:10 Roland Garros, Paryż, Francja, 2. runda: ALEXANDER ZVEREV  – DAVID GOFFIN

Komentarz: Maciej Łuczak – Lech Sidor 

15:50 Roland Garros, Paryż, Francja, 2. runda: NOVAK DJOKOVIĆ – ROBERTO CARBALLES BAENA
*(z powodu wznowienia meczu Hurkacza o 18 w Eurosporcie 1 kontynuacja w Eurosport Extra)

Komentarz: Karol Stopa – Dawid Żbik

17:00 Roland Garros, Paryż, Francja, 2. runda: MADISON KEYS – MAYAR SHERIFF

Komentarz: Tomasz Wolfke – Anna Niemiec 

18:10 Roland Garros, Paryż, Francja, 2. runda: BEN SHELTON – KEI NISHIKORI
*(po meczu Keys – Sheriff również w Eurosporcie 2)

Komentarz: Tomasz Wolfke – Anna Niemiec 

18:15 Roland Garros, Paryż, Francja, 2. runda: FLAVIO COBOLLI – HOLGER RUNE
*(po meczu Djokovic vs Carballes Baena równieżw Eurosporcie)

Komentarz: Karol Stopa – Dawid Żbik

19:10 Roland Garros, Paryż, Francja, 2. runda: ALEJANDRO DAVIDOVICH FOKINA – CASPER RUUD

Komentarz: Tomasz Wolfke – Anna Niemiec 

20:00 Magazyn  ROLAND GARROS COURTSIDE 
*(również o 23:30)

Komentarz: Adam Dutlinger 

20:30 Roland Garros, Paryż, Francja, 2. runda: GAEL MONFILS – LORENZO MUSETTI

Komentarz: Dawid Olejniczak – Dawid Celt


14:30 Indywidualne Mistrzostwa Polski, Piła: STUDIO

Studio: Piotr Kaczorek – Tomasz Bajerski (z Piły)
Reporterzy: Natalia Pietrucha, Robert Sitnicki 


14:55 Indywidualne Mistrzostwa Polski, Piła: ZAWODY

Komentarz: Mateusz Dziopa – Wojciech Dankiewicz (z Piły) 

20:00 PGE Ekstraliga – 7. kolejka: ZAPOWIEDŹ 

Prowadzący: Anita Mazur – Marcin Kuźbicki 


19:35 Magazyn SPORT na żywo


19:45 Magazyn SPORT na żywo


20:10
 Magazyn SPORT na żywo


21:30 Magazyn SPORTOWY WIECZÓR na żywo


*Rozpiska jest cały czas aktualizowana! Obsady dziennikarzy mogą ulec zmianie