Start hokejowej Ligi Mistrzów na sportowych antenach Polsatu

Po przerwie spowodowanej pandemią powraca hokejowa Liga Mistrzów. Spotkania tych rozgrywek oglądać będzie można na sportowych antenach Polsatu. W Lidze Mistrzów wystąpią 32 drużyny podzielone na 8 grup. Pierwsze terminy przewidziane są dla drużyn z krajów, które nie grają w […]

Po przerwie spowodowanej pandemią powraca hokejowa Liga Mistrzów. Spotkania tych rozgrywek oglądać będzie można na sportowych antenach Polsatu.

W Lidze Mistrzów wystąpią 32 drużyny podzielone na 8 grup. Pierwsze terminy przewidziane są dla drużyn z krajów, które nie grają w tym tygodniu w kwalifikacjach olimpijskich. Zostały one przydzielone do grup A-F – zagra w nich zatem po pięć drużyn szwedzkich i szwajcarskich, po cztery niemieckie i fińskie, trzy czeskie oraz mistrzowie Wielkiej Brytanii, Cardiff Devils, a także będące wyjątkiem od przyjętej dla walczących o igrzyska państw duńskie SønderjyskE Ishockey (jako zwycięzca ostatniej edycji Pucharu Kontynentalnego IIHF) i HC Slovan Bratysława, który zastąpił Junost’ Mińsk, wykluczoną ze względu na sytuację polityczną na Białorusi.

Szczególną uwagę polskich kibiców przykuwać będzie grupa F, w której zagra właśnie klub ze stolicy Słowacji, ale przede wszystkim mistrz Czech, Oceláři Třinec, którego barw broni Aron Chmielewski. Nasz hokeista w pierwszych meczach, rzecz jasna, nie zagra, wzmacniając skład naszej kadry w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk w Pekinie. Skład grupy uzupełniają szwedzki Leksands IF oraz szwajcarski HC Fribourg-Gottéron – to właśnie te drużyny będą sierpniowymi rywalami mistrza Czech.

Tytułu z sezonu 2019/2020 broni Frölunda HC – ekipa z Göteborga zmierzy się w grupie B z IFK Helsinki, BK Mládą Boleslav oraz Zürischer SC Lions. W grupie A zobaczymy Växjö Lakers, HC Spartę Praga, TPS Turku i Bremerhaven Pinguins. Grupę C stanowią Lukko Rauma, Adler Mannheim, Lausanne HC oraz Cardiff Devils. W grupie D oglądać będziemy EV Zug, Rögle BK, EHC Red Bull Monachium oraz SønderjyskE Ishockey, a w grupie E Eisbären Berlin, HC Lugano, Skellefteå AIK oraz Tapparę Tampere.

Mistrz Polski, JKH GKS Jastrzębie pierwszy mecz rozegra we wrześniu, po zakończeniu kwalifikacji olimpijskich. W grupie H jego rywalami będą Red Bull Salzburg, Frisk Asker Ishockey oraz HC Bolzano.

CZWARTEK – 26 SIERPNIA 2021

16:55 Hokejowa Liga Mistrzów – 1. kolejka, grupa B: BK MLÁDA BOLESLAV – FRÖLUNDA INDIANS na żywo


19:40 Hokejowa Liga Mistrzów – 1. kolejka, grupa B: ZSC LIONS – HIFK HOCKEY na żywo

PIĄTEK – 27 SIERPNIA 2021

18:00 Hokejowa Liga Mistrzów – 1. kolejka, grupa A: VÄXJÖ LAKERS HC – SPARTA PRAGA na żywo


20:10 Hokejowa Liga Mistrzów – 1. kolejka, grupa E: EISBÄREN BERLIN – TAPPARA TAMPERE na żywo

SOBOTA – 28 SIERPNIA 2021

15:55 Hokejowa Liga Mistrzów – 2. kolejka, grupa B: BK MLÁDA BOLESLAV – HIFK HOCKEY na żywo


18:55 Hokejowa Liga Mistrzów – 2. kolejka, grupa C: LUKKO RAUMA – ADLER MANNHEIM na żywo


22:00 Hokejowa Liga Mistrzów – 1. kolejka, grupa B: ZSC LIONS – FRÖLUNDA INDIANS na żywo

NIEDZIELA – 29 SIERPNIA 2021

14:30 Hokejowa Liga Mistrzów – 2. kolejka, grupa A: VÄXJÖ LAKERS HC – PINGUINS BREMERHAVEN na żywo


17:00 Hokejowa Liga Mistrzów – 2. kolejka, grupa E: EISBÄREN BERLIN – SKELLEFTEÅ AIK na żywo


19:40 Hokejowa Liga Mistrzów – 2. kolejka, grupa E: HC LUGANO – TAPPARA TAMPERE na żywo

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.