Staruje nowy sezon Diamentowej Ligi. Transmisja w Polsat Sport.

Od kilku lat sezon lekkoatletyczny na otartym stadionie rozpoczyna się na początku maja i nie inaczej będzie tym razem. Już w piątek pierwsze zawody z cyklu Diamentowej Ligi. Transmisja z mityngu w Doha w Polsat Sport.

Diamentowa Liga to cykl na najbardziej prestiżowych mityngów lekkoatletycznych, który rozgrywany jest od sezonu 2010 i zastąpił Golden League. Każda z trzydziestu dwóch konkurencji występuje w sezonie po 7 razy. Od 2017 zmieniono zasady mityngi Diamentowej Ligi składają się z 14 zawodów, z czego 12 pierwszych jest zawodami kwalifikacyjnymi, w których zawodnicy zdobywają punkty. W zależności od konkurencji 8 lub 12 zawodników z najwyższą ilością punktów kwalifikuje się do zawodów finałowych w Zurychu lub Brukseli. Zwycięzcą cyklu zostaje zawodnik, który wygra zawody finałowe.

Zawody na Qatar SC Stadium w stolicy Kataru należą do cyklu od samego początku powstania. Co roku gromadzą światową czołówkę lekkoatletów, ponieważ wielu z nich wybiera właśnie ten kraj do zgrupowania przedsezonowego. I nie inaczej będzie tym razem, na tą chwilę swój udział potwierdziły takie gwiazdy jak Sandi Morris, Katerina Stafenidi (skok o tyczce), Sandra Petkovic (rzut oszczepem). Ciekawe w szczególności zapowiada się też rywalizacja sprinterek. Podczas zawodów w Doha zobaczymy rywalizację Eleine Thompson, Marie-Josse Ta Lou czy Dafne Schippers. Nie zabraknie także ulubieńca katarskiej publiczności Matta Essa Barshina. Katarskiego skoczka wzwyż trenowanego przez polskiego trenera.

Podczas mityngu w Doha nie zabraknie także polskiego akcentu. Jedynym polskim zawodnikiem startującym w piątek, będzie Adam Kszczot, który będzie chciał pokonać afrykańską koalicję średnio-dystansowcców.

PIĄTEK – 4 MAJA 2018

18:00 Diamentowa Liga, Doha, Katar: MITYNG na żywo
Polsat Sport HDIpla