WWE Greatest Royal Rumble w Extreme Sports Channel

Zaledwie niespełna cztery tygodnie po WrestleManii XXXIV świat zawodowego wrestlingu rozgrzeje kolejna wielka gala, tym razem będzie to Greatest Royal Rumble, do którego dojdzie w mieście Dżudda w Arabii Saudyjskiej. W karcie znalazło się aż dziesięć pojedynków, w tym największy w historii, pięćdziesięcioosobowy Royal Rumble Match. Cały tydzień z World Wrestling Entertainment w Extreme Sports Channel.

Na Greatest Royal Rumble bronionych będzie siedem pasów mistrzowskich, a będą to: pas Mistrza Universal, pas Mistrza WWE, pas Mistrza Interkontynentalnego, pas Mistrza Stanów Zjednoczonych, pas Mistrza Cruiserweight, pasy Mistrzów Tag Team RAW, pasy Mistrzów Tag Team SmackDown. Najciekawiej zapowiada się pierwsza z tych potyczek, gdzie Brock Lesnar bronić będzie swojego tytułu w drugim pojedynku z Romanem Reignsem. Obydwaj wrestlerzy zmierzyli się ze sobą podczas WrestleManii, wówczas nie będący faworytem Lesnar wyszedł ze starcia zwycięsko pozostawiając swojego oponenta zakrwawionego w ringu. W drugiej walce o jeden z głównych pasów AJ Styles zawalczy z Shinsuke Nakamurą. Pojedynek ten także będzie rewanżem za WrestleManię, kiedy przez całą walkę Japończyk nie był w stanie wyprowadzić zapowiadanej kinshasy zostając samemu odliczonym po fenomenalnym łokciu Stylesa. Po walce Nakamura uderzył Mistrza w jądra, sytuacja ta powtarza się od tego momentu na każdym SmackDown.

Rewanżem za WrestleManię będzie także pojedynek Johna Ceny z Triple H’em, jednakże będzie to rewanż za WrestleManię sprzed dwunastu lat. Wówczas obydwaj atleci stoczyli długi pojedynek o jeszcze niezunifikowany pas mistrzowski WWE, a ring z tytułem opuścił Cena. W Arabii Saudyjskiej dojdzie także do niewidzianego od dawna Casket Matchu, w którym specjalista od tego typu walk The Undertaker zmierzy się z Bułgarem Rusevem, dla którego będzie to debiut w owej stypulacji.

Wisienką na torcie podczas gali będzie największe w historii Royal Rumble. Swój udział w tejże walce zapowiedzieli m. in. Kurt Angle, Shane McMahon, Daniel Bryan, Kevin Owens, Chris Jericho, Braun Strowman, a także wielkie powracające gwiazdy na czele z Markiem Henrym, Reyem Mysterio oraz Great Khalim. Pojedynek ten, pomijając liczbę uczestników, przebiegać będzie na standardowych zasadach Royal Rumble Matchu. Starcie rozpocznie dwóch zawodników, co 90 sekund w ringu pojawiać będzie się następny atleta i tak aż w pojedynku pojawi się komplet uczestników. Poszczególnych zawodników wyeliminować będzie można poprzez wyrzucenie wrestlera ponad górną liną, jeżeli obydwie stopy wyrzucanego dotknął ziemi wówczas jest on wyeliminowany.

pasek2

ŚRODA – 2 MAJA 2018

20:00 World Wrestling Entertainment: Greatest Royal Rumble premiera.200
Extreme Sport Channel  

Komentarz: Paweł „Boryss” Borkowski – Andrzej Supron

CZWARTEK – 3 MAJA 2018

20:00 World Wrestling Entertainment: RAW premiera.200
Extreme Sport Channel  

Komentarz: Paweł „Boryss” Borkowski – Andrzej Supron

PIĄTEK – 4 MAJA 2018

20:00 World Wrestling Entertainment: SmackDown premiera.200
Extreme Sport Channel 

Komentarz: Paweł „Boryss” Borkowski – Andrzej Supron

SOBOTA – 5 MAJA 2018

15:00 World Wrestling Entertainment: NXT premiera.200
Extreme Sport Channel 

Komentarz: Paweł „Boryss” Borkowski – Andrzej Supron

16:00 World Wrestling Entertainment: Main Event premiera.200
Extreme Sport Channel 
Komentarz: Paweł „Boryss” Borkowski – Andrzej Supronpasek2