Święta z NBA. Wielkie hity w Canal+ Sport

Terminarz NBA, jak co roku, bezpośrednie spotkania najlepszych zespołów ustanawia w okresie świątecznym. Tym razem znów z zaciekawieniem będzie można oglądać zmagania najlepszych koszykarzy na świecie.

W nocy z piątku na sobotę Golden State Warriors zagrają z Los Angeles Lakers. Będzie to już 3. mecz tych drużyn w obecnym sezonie. Dotychczasowe starcia wygrywali aktualni mistrzowie, ale nie bez problemów. Za każdym razem musieli grać dogrywkę i dopiero w niej pokazywali zdecydowaną przewagę nad zespołem „Jeziorowców”. „Wojownicy” ostatni raz przegrali mecz 28. listopada. Od tego dnia rozegrali 10 meczów i za każdym razem schodzili z parkietu z uśmiechami na twarzach. Od 6 spotkań nie mogą korzystać z Curry’ego i w sobotę nic się nie zmieni. Forma Lakers jest bardzo nierówna. Zespół przegrywa seriami i w tym sezonie jeszcze nigdy nie wygrali więcej niż 2 mecze z rzędu. Zajmują 11. miejsce w Konferencji Zachodniej, a jeszcze kilka tygodni temu mieli kontakt z pierwszą 8. W ostatnim spotkaniu sensacyjnie wygrali z Houston Rockets, czym zakończyli ich serię 14 zwycięstw. Wcześniej przegrali 3 mecze z rzędu i każdy z nich po dogrywce (z Warriors, Cavaliers i Knicks).

Dziesiąta na wschodzie Philadelphia 76ers w sobotę zagra w Toronto z Raptors, a w poniedziałek zawitają w Nowym Jorku. W Kanadzie czeka ich mecz z 2. siłą swojej konferencji, z siłą, którą już zdążyli poznać, bo dwukrotnie w tym sezonie nie mieli wielkich sans w starciach z nimi. Aby myśleć o korzystnym wyniku, muszą przede wszystkim pomyśleć o zatrzymaniu DeRozana. Superstrzelec w spotkaniach z zespołem z Filadelfii zdobył 75 punktów i teraz znów ma ochotę na śrubowanie tej statystyki. W Nowym Jorku czeka ich trochę łatwiejsze zadanie, bo Knicks zajmują 8. miejsce na wschodzie i może się okazać, że to właśnie z 76ers będą rywalizować o miejsce w Play-offach.

W wieczorny świąteczny poniedziałek czekają nas dwa prawdziwe hity. Mecz mistrza z wicemistrzem zapowiada się jak zwykle ciekawie. Cavaliers zajmują 3. miejsce w swojej konferencji i cały czas radzić sobie muszą bez Thomasa, ale były rozgrywający Celtics będzie już dostępny do gry w zbliżającym się hicie. W tym spotkaniu zabraknie Stephena Curry’ego, ale nadal można spodziewać się wysokiego poziomu na parkiecie. W drugim ze spotkań obejrzymy zespół Marcina Gortata, który zagra z Boston Celtics. Washington Wizards ostatnie mecze z Bostonem wspominają z wielkimi emocjami, bo w zeszłym sezonie przegrali 4-3 rywalizację w półfinale konferencji w fazie Play-Off. Celtics są liderem w Konferencji Wschodniej, ale w ostatnich spotkaniach zdarza im się co raz częściej przegrywać. Wizards utrzymują się w pierwszej 8, ale nie grają rewelacyjnie. Faworytem są gospodarze, ale muszą zachować koncentrację, bo przegrywali już z niżej sklasyfikowanymi zespołami.

pasek2

SOBOTA – 23 GRUDNIA 2017

04:30 NBA: GOLDEN STATE WARRIORS – LOS ANGELES LAKERS na żywo
CANAL+ Sport HD
Komentarz: Wojciech Michałowicz – Hubert Radke

23:00 
NBA: TORONTO RAPTORS – PHILADELPHIA 76ERS na żywo
CANAL+ Sport HD
Komentarz: Wojciech Michałowicz – Waldemar Kijanowski

PONIEDZIAŁEK – 25 GRUDNIA 2017

18:00 NBA: NEW YORK KNICKS – PHILADELPHIA 76ERS na żywo
CANAL+ Sport HD
Komentarz: Michał Łopaciński – Zenon Telman

21:00 
NBA: GOLDEN STATE WARRIORS – CLEVELAND CAVALIERS na żywo
CANAL+ Sport HD
Komentarz: Wojciech Michałowicz – Hubert Radke

23:30
NBA: BOSTON CELTICS – WASHINGTON WIZARDS na żywo
CANAL+ Sport HD
Komentarz: Wojciech Michałowicz – Waldemar Kijanowski
pasek2