Eliminacje ME 2016: Szwecja i Rosja dzielą się punktami.

W Solnej w ramach 2. kolejki eliminacji do pilłkarskich mistrzostw Europy, Szwedzi zremisowali z Rosjanami 1-1. Bramki dla odu reprezentacji zdobyli Ola Toivonen i Aleksandr Kokorin.

Udanie w mecz weszli Rosjanie. W 10 minucie wyszli na prowadzenie. Aleksandr Kokorin strzela z granicy pola karnego i mamy konsternacje na stadionie w Solnej. 0-1 2.minuty później rzut karny zdobyli gospodarze, jednak Sebastian Larsson fatalnie go zmarnował. Pierwsza tercja gry przebiegała do konca pod dyktando Szwecji, jednak brakowało sytuacji, a przede wszystkim goli.

W 49. minucie jest 1-1. Kapitalnym uderzeniem popisał sie Ola Toivonen i nie dał szans Igorowi Akinfeevowi. Osiem minut potem zawodnik przyjezdnych Oleg Shatov staje oko w oko z bramkarzem gospodarzy, Andreasem Isakssonem, jednak batalie wygrywa golkiper gospodarzy. Obie ekipy mialy jeszcze szanse na przechylenie szali meczu na swoje konto, ale ostatecznie wynik brzmi 1-1!

SZWECJA 1-1 (0-1) ROSJA

0-1 Aleksandr Kokorin 10′