Tenerife Open i Valspar Championship w Golf Channel Polska

Turniej Tenerife Open będzie drugim z rzędu na Wyspach Kanaryjskich w ramach cyklu European Tour. Z kolei PGA Tour powróci na Florydę, gdzie rozegrane zostaną zawody Valspar Championshp. Obie imprezy pokaże Golf Channel Polska. Zawody na Teneryfie powracają do kalendarza […]

Turniej Tenerife Open będzie drugim z rzędu na Wyspach Kanaryjskich w ramach cyklu European Tour. Z kolei PGA Tour powróci na Florydę, gdzie rozegrane zostaną zawody Valspar Championshp. Obie imprezy pokaże Golf Channel Polska.

Zawody na Teneryfie powracają do kalendarza zawodowego golfa po ponad ćwierć wieku. Weźmie w nich udział Adrian Meronk, który po nieudanym turnieju w Austrii zajął dzielone 15. miejsce w zeszłym tygodniu na Gran Canarii, znacznie powiększając dorobek punktowy w rankingu Race to Dubai. Wynik Polaka napawa optymizmem przed drugim etapem rywalizacji w kanaryjskim „swingu”, a także na finiszu walki o olimpijskie kwalifikacje.

W Valspar Championship tytułu bronić będzie Paul Casey – Anglik wygrał tę imprezę podczas dwóch ostatnich edycji, w 2018 i 2019 roku. W zgarnięciu trzeciego triumfu z rzędu przeszkodzić mu będą chcieli m.in. Dustin Johnson, Scottie Scheffler, Justin Thomas czy zwycięzca z 2017 roku, Adam Hadwin. Na tee zabraknie za to triumfatorów drużynowego turnieju sprzed tygodnia – Camerona Smitha i Marca Leishmana, czy też świeżo upieczonego szlemisty, Hidekiego Matsuyamy.

CZWARTEK – 29 KWIETNIA 2021

18:00 PGA European Tour – Tenerife Open, Teneryfa, Hiszpania: I RUNDA na żywo
Ipla


20:00 PGA Tour – Valspar Championship, Palm Harbor, USA: I RUNDA na żywo
Ipla

PIĄTEK – 30 KWIETNIA 2021

19:00 PGA European Tour – Tenerife Open, Teneryfa, Hiszpania: II RUNDA
Ipla


21:00 PGA Tour – Valspar Championship, Palm Harbor, USA: II RUNDA na żywo
Ipla

SOBOTA – 1 MAJA 2021

15:00 PGA European Tour – Tenerife Open, Teneryfa, Hiszpania: III RUNDA na żywo
Ipla


21:00 PGA Tour – Valspar Championship, Palm Harbor, USA: III RUNDA na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 2 MAJA 2021

14:30 PGA European Tour – Tenerife Open, Teneryfa, Hiszpania: FINAŁ na żywo
Ipla


21:00 PGA Tour – Valspar Championship, Palm Harbor, USA: FINAŁ na żywo
Ipla

About Wojciech Nowakowski