The Genesis Invitational w Golf Channel Polska

Czekając na zmagania World Golf Championships oraz w trakcie przerwy w rozgrywkach European Tour, kibiców golfa czekają emocje związane z The Genesis Invitational. Turniej pokaże Golf Channel Polska. Zawody na polu Riviera Country Club mają status „zaproszeniowych”, a zatem nie […]

Czekając na zmagania World Golf Championships oraz w trakcie przerwy w rozgrywkach European Tour, kibiców golfa czekają emocje związane z The Genesis Invitational. Turniej pokaże Golf Channel Polska.

Zawody na polu Riviera Country Club mają status „zaproszeniowych”, a zatem nie obowiązuje w nim system priorytetu zgłoszeń PGA Tour. Stawką za to jest trzyletnia gwarancja miejsca w najważniejszym cyklu zawodowego golfa dla triumfatora. W turnieju biorą udział m.in. szlemiści, zdobywcy FedEx Cup i, oczywiście, najwyżej sklasyfikowani zawodnicy rankingu.

W tym roku w kalifornijskim Pacific Palisades zobaczymy zatem m.in. Dustina Johnsona, Justina Thomasa, Brysona DeChambeau, Brooksa Koepkę czy też czołowych zawodników spoza USA, np. Jona Rahma czy Rory’ego McIlroya. Pula nagród wynosi 9,3 mln dolarów. Wraz ze wzrostem nagrody finansowej (to najwyższa kwota od listopadowego Masters) jestteż szansa zdobyć więcej punktów do rankingu światowego – co szczególnie interesuje zawodników walczących o jak najwyższe miejsce w kontekście kwalifikacji olimpijskich, gdzie nierzadko muszą wyprzedzić swoich rodaków, aby zmieścić się w limicie uczestników igrzysk z jednego kraju.

CZWARTEK – 18 LUTEGO 2021

20:00 PGA Tour – The Genesis Invitational, Pacific Palisades, USA: I RUNDA

Komentarz: Jacek Person

PIĄTEK – 19 LUTEGO 2021

20:00 PGA Tour – The Genesis Invitational, Pacific Palisades, USA: II RUNDA

Komentarz: Jacek Person

SOBOTA – 20 LUTEGO 2021

21:00 PGA Tour – The Genesis Invitational, Pacific Palisades, USA: III RUNDA

Komentarz: Jacek Person

NIEDZIELA – 21 LUTEGO 2021

21:00 PGA Tour – The Genesis Invitational, Pacific Palisades, USA: FINAŁ

Komentarz: Jacek Person

About Wojciech Nowakowski