Trzy punkty Squadra Azzurra na inaugurację! Norwegowie pokonani.

W pierwszym spotkaniu grupy H eliminacji do piłkarskich Mistrzostw Europy, które w 2016 roku odbędą się we Francji Włochy pokokonały w Oslo reprezentację gospodarzy 2:0. Bramki dla gości zdobyli Simone Zaza oraz Leonardo Bonucci. W innych spotkaniach grupy Chorwacja pokonała […]

W pierwszym spotkaniu grupy H eliminacji do piłkarskich Mistrzostw Europy, które w 2016 roku odbędą się we Francji Włochy pokokonały w Oslo reprezentację gospodarzy 2:0. Bramki dla gości zdobyli Simone Zaza oraz Leonardo Bonucci. W innych spotkaniach grupy Chorwacja pokonała Maltę 2:0, a Azerbejdżan przegrał u siebie z Bułgarią 1:2.

Początek spotkania to bardzo dobre tempo i dobra gra obu reprezentacji ze wskazaniem na Włochów. Squadra Azzurra otworzyła wynik spotkania w 16. minucie spotkania. De Sciglio podał piłkę na szesnasty metr do Simone Zazy, a ten po chwili namysłu mocnym płaskim strzałem pokonał bramkarza Norwegii. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od nóg Havarda Nordtveita myląc norweskiego golkipera.

W dalszej części pierwszej odsłony nie było widać zdecydowanej przewagi jednej z drużyn. Aktywny w reprezentacji gospodarzy był Joshua King, ale sam nie był w stanie zagrozić bramce Gianluigiego Buffona. W reprezentacji gości widoczni byli Mattia de Sciglio i Ciro Immobile. Do końca pierwszej połowy nic się nie zmieniło.

Druga bramka dla Włoch wpadła po przerwie. Świeżo wprowadzony Manuel Pasqual precyzyjnie dośrodkował w pole karne, a tam uderzeniem głową Orjana Nylanda pokonał Leonardo Bonucci. Od tego momentu Włosi mieli spotkanie pod kontrolą  Świetne spotkanie grał strzelec pierwszej bramki – Zaza, który mógł podnieść rozmiary zwycięstwa. Wynik jednak nie uległ zmianie i faworyci zainkasowali trzy oczka.