Turniej Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen na antenach TVN i Eurosportu

Z Oberstdorfu przenosimy się do Ga-Pa. Pora na drugi akt 70. Turnieju Czterech Skoczni. Po sylwestrowych kwalifikacjach, skoczków czeka noworoczna rywalizacja o zwycięstwo na Grosse Olympiaschanze.  Za nami pierwszy konkurs jubileuszowej edycji Turnieju Czterech Skoczni. Po 1/4 niemiecko-austriackiej imprezy na […]

Z Oberstdorfu przenosimy się do Ga-Pa. Pora na drugi akt 70. Turnieju Czterech Skoczni. Po sylwestrowych kwalifikacjach, skoczków czeka noworoczna rywalizacja o zwycięstwo na Grosse Olympiaschanze. 

Za nami pierwszy konkurs jubileuszowej edycji Turnieju Czterech Skoczni. Po 1/4 niemiecko-austriackiej imprezy na czele klasyfikacji turnieju znajduje się Ryoyu Kobayashi. Japończyk w świetnym stylu triumfował w Oberstdorfie, czym zapewnił sobie dobry start w drodze po drugiego w karierze Złotego Orła. Trzecie zwycięstwo Japończyka na skoczni Schatenbergschanze nie zapewnia oczywiście triumfu w całym wydarzeniu. To dopiero początek, a silni są także inni skoczkowie, którzy pokazali dobrą dyspozycję. Mowa m.in. o Halvorze Egnerze Granerudzie i Robercie Johanssonie. Norwegowie we środę zajęli pozostałe miejsca na podium. Ich strata do lidera TSC wynosi kolejno 2,8 i 3,4 punktu. Niewielką stratę mają także następni w klasyfikacji Marius Lindvik i Karl Geiger.

Inauguracji Turnieju Czterech Skoczni z pewnością nie będą dobrze wspominać polscy skoczkowie. Do drugiej serii środowych zawodów awansował jedynie Dawid Kubacki, po zwycięskim pojedynku z Manuelem Fettnerem. Pozostali nasi reprezentanci przegrali pojedynki w systemie KO i nie zdołali zmieścić się w gronie pięciu szczęśliwych przegranych. Sytuacja w polskim sztabie jest bardzo napięta. Po zakończonych zmaganiach trwały rozmowy na linii sztab szkoleniowy – Polski Związek Narciarski. Rozważane były scenariusze, według których kadra będzie postępowała w kolejnych dniach turnieju. Na ten moment nie wiemy, czy zobaczymy naszych skoczków w austriackiej części imprezy. Z pewnością będzie to zależne od uzyskanych wyników podczas noworocznej rywalizacji. W Ga-Pa zaprezentuje się ten sam skład, który oglądaliśmy w Oberstdorfie.

Tradycyjnie już skoczkowie kończący się rok pożegnają na skoczni. W piątek czekają ich kwalifikacje do sobotniej rywalizacji zaliczanej do Turnieju Czterech Skoczni. Na liście startowej znajdują się nazwiska 77 zawodników. W porównaniu do pierwszego aktu turnieju, w Ga-Pa zobaczymy grupę krajową reprezentacji Niemiec. Sesja kwalifikacyjna wyłoni 25 par, które rywalizować będą w systemie KO. Areną pierwszych zawodów w nowym roku będzie olimpijska skocznia w Ga-Pa, która rokrocznie wita wraz ze skoczkami kolejny rok. Jej oficjalnym rekordzistą jest Dawid Kubacki. Zwycięzca TCS sprzed dwóch sezonów uzyskał 144 metry. W Niemczech cały czas panuje odwilż. Temperatura powietrza w czasie zawodów ma dochodzić nawet do 10 stopni Celsjusza. Organizatorzy nie mieli zatem łatwego zadania z przygotowaniem obiektu.

PIĄTEK  31 GRUDNIA 2021

12:45 Turniej Czterech Skoczni, Garmisch-Partenkirchen, Niemcy: STUDIO na żywo
*(również o 15:15)

Studio: Paweł Kuwik
Reporterzy: Kacper Merk, Dominik Formela

14:00 Turniej Czterech Skoczni, Garmisch-Partenkirchen, Niemcy: KWALIFIKACJE na żywo

Komentarz w Eurosporcie: Igor Błachut, Marek Rudziński
Komentarz w Radio Gol 1: Kamil Wlazło, Jakub Lipiec

16:30 Puchar Świata, Ljubno, Słowenia: KONKURS INDYWIDUALNY KOBIET na żywo

Komentarz: Mateusz Juza

19:40 Magazyn PROSTO ZE SKOCZNI 

SOBOTA  1 STYCZNIA 2022

13:25 Turniej Czterech Skoczni, Garmisch-Partenkirchen, Niemcy: STUDIO na żywo
*(również o 15:10 i 16:05)

Studio: Sebastian Szczęsny, Damian Michałowski
Reporter: Kacper Merk

13:40 Turniej Czterech Skoczni, Garmisch-Partenkirchen, Niemcy: STUDIO na żywo
*(również o 15:45)

Studio: Michał Korościel
Reporterzy: Kacper Merk, Dominik Formela

14:00 Turniej Czterech Skoczni, Garmisch-Partenkirchen, Niemcy: KONKURS INDYWIDUALNY na żywo

Komentarz w TVN/Eurosporcie: Igor Błachut, Marek Rudziński
Komentarz w Radio Gol 1: Maciej Piotrowski

16:15 Puchar Świata Kobiet, Ljubno, Słowenia: KONKURS INDYWIDUALNY na żywo

Komentarz: Igor Błachut, Marek Rudziński

19:05 Magazyn 3. SERIA na żywo

Studio: Marcin Rams

19:30 Turniej Czterech Skoczni, Garmisch-Partenkirchen, Niemcy: KRONIKA 


19:40 Magazyn PROSTO ZE SKOCZNI 


20:00 Magazyn POLSKIE SKOCZNIE na żywo

About Michał Winiarczyk