Turniej WTA 1000 w Indian Wells w Canal+

Iga Świątek po wygraniu imprezy w Doha przenosi się do słonecznej Kalifornii, aby walczyć o kolejny tytuł rangi WTA 1000. Transmisje z zawodów w Indian Wells na antenach Canal+. Iga Świątek nie dała szans rywalkom w zawodach zorganizowanych w katarskim […]

Iga Świątek nie dała szans rywalkom w zawodach zorganizowanych w katarskim Doha, tracąc w całej imprezie zaledwie jednego seta. Polscy kibice mają nadzieję, że zawodniczce z Warszawy uda się utrzymać fantastyczną dyspozycję w turniejach rozgrywanych w Stanach Zjednoczonych.

Polka w Indian Wells została rozstawiona z numerem trzecim. W piątek jej pierwszą rywalką będzie Ukrainka – Anhelina Kalinina. W następnej rundzie Świątek może czekać starcie z Dunką – Clarą Tauson.

Ze zmiennym szczęściem w pierwszej rundzie wystąpiły pozostałe Polki. Magda Linette w dwóch setach przegrała z Australijką Astrą Sharmą, natomiast Magda Fręch, która do turnieju głównego dostała się jako tzw. „lucky loser” ograła Mayę Sheriff z Egiptu.

W turnieju pod nieobecność światowej „jedynki” – Ashleigh Barty, najwyżej rozstawiona została Aryna Sabalenka. Tytułu broni Hiszpanka – Paula Badosa.

PIĄTEK – 11 MARCA 2022

20:00 WTA Tour 1000, Indian Wells, USA – 2. runda: IGA ŚWIĄTEK – ANHELINA KALININA na żywo