Tydzień z kajakarstwem w Eurosporcie 2

Węgierski Szeged będzie w tym tygodniu gościł dwie imprezy kajakarskie – kwalifikacje olimpijskie oraz Puchar Świata. Obie transmitować będzie Eurosport 2. W ramach rywalizacji o przepustki na igrzyska w Tokio nie zobaczymy osad czteroosobowych – jedyną szansą na wywalczenie kwalifikacji […]

Węgierski Szeged będzie w tym tygodniu gościł dwie imprezy kajakarskie – kwalifikacje olimpijskie oraz Puchar Świata. Obie transmitować będzie Eurosport 2.

W ramach rywalizacji o przepustki na igrzyska w Tokio nie zobaczymy osad czteroosobowych – jedyną szansą na wywalczenie kwalifikacji w tej konkurencji były mistrzostwa świata, rozegrane w sierpniu 2019 roku również na torze Maty-ér. Polscy kibice szczególnie kibicować będą Justynie Iskrzyckiej, która rywalizować będzie w jedynce na dystansie 500 m – miejsce pierwsze lub drugie zagwarantuje Polsce prawo do wystawienia maksymalnej, sześcioosobowej kadry podczas zmagań w Tokio. O kwalifikację olimpijską powalczą także nasi kajakarze oraz kanadyjkarki – w tej ostatniej kategorii podczas mistrzostw świata nie zakwalifikowaliśmy bowiem dwójki, w przeciwieństwie do panów, którzy zgarnęli wówczas komplet miejsc na igrzyska.

Po emocjach związanych z walką o same kwalifikacje przyjdzie czas na walkę wewnętrzną o wyjazd do Tokio. Szczególnie ciekawie zapowiada się ona wśród kajakarek, które w Szeged stawią się w najsilniejszym składzie – co na nieco ponad dwa miesiące przed igrzyskami nie jest wcale oczywistością. Gospodarze Pucharu Świata dadzą bowiem swoim liderkom odpocząć – nie zobaczymy zatem m.in. Danuty Kozák, Tamary Csipes, Eriki Medveczky czy Dóry Bodónyi. Mimo tych absencji, gwiazd wśród naszych rywali nie zabraknie – do zawodów zgłoszeni są m.in. Bálint Kopasz, Sebastian Brendel, Fernando Pimenta czy Teresa Portela.

CZWARTEK – 13 MAJA 2021

18:00 Kwalifikacje Olimpijskie, Szeged, Węgry: FINAŁY na żywo

SOBOTA – 15 MAJA 2021

11:30 Puchar Świata, Szeged, Węgry: FINAŁY

NIEDZIELA – 16 MAJA 2021

11:30 Puchar Świata, Szeged, Węgry: FINAŁY

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.