Betfred British Masters oraz At&T Byron Selson w Golf Channel Polska

Po trzech tygodniowych na Wyspach Kanaryjskich, cykl European Tour przenosi się do Wielkiej Brytanii. Z kolei w ramach PGA Touru obejrzymy turniej w Teksasie. Obie imprezy transmitować będzie Golf Channel Polska. Po świetnym turnieju Tenerife Open, ostatni etap kanaryjskiego swinga […]

Po trzech tygodniowych na Wyspach Kanaryjskich, cykl European Tour przenosi się do Wielkiej Brytanii. Z kolei w ramach PGA Touru obejrzymy turniej w Teksasie. Obie imprezy transmitować będzie Golf Channel Polska.

Po świetnym turnieju Tenerife Open, ostatni etap kanaryjskiego swinga nie wyszedł Adrianowi Meronkowi, który przed tygodniem nie przeszedł cuta. Tym samym na turniej British Masters, którego gospodarzem w tym roku jest Danny Willett, wyrusza z chęcią odbicia sobie ostatniego niepowodzenia. Oprócz Polaka oraz wspomnianego Willetta w stawce turnieju są m.in. Martin Kaymer czy triumfator Tenerife Open, Dean Burmester. Zabraknie z kolei Garricka Higgo, który wygrał zarówno ostatni turniej, jak i też otwierającą kanaryjski swing rywalizację na Gran Canarii.

Triumfatora sprzed tygodnia zabraknie również w PGA Tourze – Rory McIlroy, podobnie jak paru innych zawodników ze ścisłej czołówki rankingu, nie wystartuje w McKinney na turnieju AT&T Byron Nelson. Wśród tych, którzy jednak staną na starcie zobaczymy m.in. Brysona DeChambeau, Jona Rahma, Brooksa Koepkę, Hidekiego Matsuyamę czy Sung-hoon Kanga, Aarona Wise’a i Rory’ego Sabbatiniego – ta ostatnia trójka, która ma na koncie już zwycięstwo w tej imprezie (odpowiednio 2019, 2018, 2009), współdzieli rekord turnieju, który wynosi 261 uderzeń (do 2017 19 poniżej par, od 2018 -23).

ŚRODA – 12 MAJA 2021

15:00 PGA European Tour – Betfred British Masters, Wishaw, Wielka Brytania: I RUNDA
Ipla
Komentarz: Jacek Person

CZWARTEK – 13 MAJA 2021

19:30 PGA European Tour – Betfred British Masters, Wishaw, Wielka Brytania: II RUNDA
Ipla
Komentarz: Jacek Person

22:00
PGA Tour – AT&T Byron Nelson, McKinney, USA: I RUNDA
Ipla
Komentarz: Jacek Person

PIĄTEK – 14 MAJA 2021

19:30 PGA European Tour – Betfred British Masters, Wishaw, Wielka Brytania: III RUNDA
Ipla
Komentarz: Jacek Person

22:00
PGA Tour – AT&T Byron Nelson, McKinney, USA: II RUNDA
Ipla
Komentarz: Jacek Person

SOBOTA – 15 MAJA 2021

14:00 PGA European Tour – Betfred British Masters, Wishaw, Wielka Brytania: FINAŁ
Ipla
Komentarz: Jacek Person

21:00
PGA Tour – AT&T Byron Nelson, McKinney, USA: III RUNDA
Ipla
Komentarz: Jacek Person

NIEDZIELA – 16 MAJA 2021

21:00 PGA Tour – AT&T Byron Nelson, McKinney, USA: FINAŁ
Ipla
Komentarz: Jacek Person

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.