Tydzień z europejską piłką ręczną w Eurosporcie

W tym tygodniu rozpocznie się ćwierćfinałowa rywalizacja w Lidze Mistrzów szczypiornistów. Ponadto w sobotę rozegrany zostanie pierwszy mecz finałowy Pucharu Europejskiego mężczyzn. Zmagania oglądać będzie można w Eurosporcie i Eurosport Playerze. Środowe ćwierćfinały Ligi Mistrzów rozpocznie starcie Mieszkowa Brześć z […]

W tym tygodniu rozpocznie się ćwierćfinałowa rywalizacja w Lidze Mistrzów szczypiornistów. Ponadto w sobotę rozegrany zostanie pierwszy mecz finałowy Pucharu Europejskiego mężczyzn. Zmagania oglądać będzie można w Eurosporcie i Eurosport Playerze.

Środowe ćwierćfinały Ligi Mistrzów rozpocznie starcie Mieszkowa Brześć z FC Barceloną. Zdecydowanym faworytem są goście, którzy wygrali swoją grupę, a w 1/8 finału nie dali szans Elverum Håndball. W drugim meczu jednak faworyta ciężko wskazać – pojedynek THW Kiel z Paris Saint-Germain można natomiast określić mianem „przedwczesnego finału” i na pewno to głównie na to spotkanie będą zwrócone oczy kibiców szczypiorniaka. W czwartek natomiast Aalborg Håndbold podejmować będzie inną niemiecką ekipę, SG Flensburg-Handewitt, natomiast pogromca Łomży Vive Kielce, HBC Nantes zmierzy się na własnym terenie z Telekomem Veszprém.

W sobotę rozegrany zostanie pierwszy z finałowych pojedynków Pucharu Europejskiego. O trofeum najniższej rangi spośród klubowych rozgrywek na Starym Kontynencie zagrają AEK Ateny i Ystads IF. Zespół z Grecji w 1/16 finału rozgromił KH Prisztina, a następnie o jedną bramkę wygrał dwumecz z CSM Bukareszt. W ćwierćfinale zaś AEK odprawił HC Niewa Sankt Petersburg, w półfinale natomiast wyeliminował RK Gorenje Velenje. Szwedzi rozpoczęli zmagania od fazy eliminacyjnej, w której przeszli VHC Šviesa, natomiast na dalszym etapie eliminowali kolejno: HC Tallinn, SG Handball Vienne-Ouest (walkower), Pőlvę Serviti oraz Anorthosis Famagusta.

ŚRODA – 12 MAJA 2021

18:35 Liga Mistrzów EHF – play-off, 1/4 finału: MIESZKÓW BRZEŚĆ – FC BARCELONA 


20:40 Liga Mistrzów EHF – play-off, 1/4 finału: THW KIEL – PARIS SAINT-GERMAIN

CZWARTEK – 13 MAJA 2021

18:35 Liga Mistrzów EHF – play-off, 1/4 finału: AALBORG HÅNDBOLD – SG FLENSBURG-HANDEWITT 


20:35 
Liga Mistrzów EHF – play-off, 1/4 finału: HBC NANTES – TELEKOM VESZPRÉM

SOBOTA – 15 MAJA 2021

17:50 Puchar Europejski EHF – play-off, finał: AEK ATENY – YSTADS IF

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.