Tydzień z Plusligą na sportowych antenach Polsatu

Zapowiada się tydzień obfity w siatkarskie emocje na sportowych kanałach Polsatu. Oprócz emocji związanych z walką Jastrzębskiego Węgla o Ligę Mistrzów obejrzymy aż osiem spotkań naszej PlusLigi. Zobaczmy, co nas czeka.

Już dziś Stal Nysa zagra z MKS Będzin w ramach dwunastej kolejki. Są to drużyny, które usilnie walczą o to, aby nie być najsłabszymi teamami naszej ligi. Stal zajmuje ostatnie, a Będzin przedostatnie miejsce w tabeli.

W środę zostanie rozegrane zaległe spotkanie siódmej serii gier MKS BędzinŚlepsk Suwałki. Zaległości jest wiele, a zatem jak najszybciej, kiedy tylko jest okazja trzeba je nadrabiać. Gracze MKS rozegrali dotychczas tylko sześć meczów. Gra Ślepska w tym sezonie jest bardzo przeciętna i drużyna z Warmii plasuje się w środku stawki.

Weekend rozpoczniemy od piątkowego pojedynku Asseco Resovii z AZS-em Olsztyn. Klub ze stolicy Podkarpacia zagrał jeszcze mniej meczów, niż wyżej wymieniona drużyna z Będzina – 5. To wszystko jest oczywiście spowodowane koronawirusem. Natomiast zespół z Mazur po siedmiu meczach nie może być usatysfakcjonowany – Olsztynianie są w tyle tabeli.

W sobotnie popołudnie Czarni Radom podejmą GKS Katowic. Górnicy muszą zdobywać punkty, żeby gonić pierwszą połowę tabeli, zaś Czarni notują solidne wyniki i zajmują obecnie sensacyjne szóste miejsce, co oczywiście nie jest miarodajne, ponieważ większość rywali ma na koncie mniejszą liczbę spotkań. Zapowiada się zacięta walka w Radomiu. Na koniec dnia dwaj poprzedni przeciwnicy MKS Będzin, którego mecz został przełożony na niedzielę, zmierzą swoje siły w bezpośrednim starciu. Stal NysaŚlepsk Suwałki – ten mecz zwieńczy sobotę z PlusLigą w Polsacie.

W niedzielę czekają na nas trzy znakomite dania. Jako pierwsze danie zobaczymy naszego dobrego znajomego z tego tygodnia MKS Będzin, który zagra z nie byle kim, bo ze Skrą Bełchatów. Będzie to wyczerpujący i trudny czas dla Będzina, a dodatkowo w niedzielę czeka ich starcie z jedną z najlepszych polskich siatkarskich firm ostatnich lat, która nie może sobie pozwolić na stratę punktów. Jako przystawkę przed daniem dnia koneserzy piłki siatkowej skosztują zmagania Warty Zawiercie i Trefla Gdańsk. Trefl to trzecia, a Warta czwarta drużyna w tabeli. Oba zespoły mają po szesnaście oczek, z jednym drobnym ale. Gdańszczanie rozegrali dziesięć, a Zawiercianie sześć gier. Wieczorem obejrzymy mecz naszego kwalifikanta do Ligi Mistrzów. Jastrzębski Węgiel będzie ścierał swoje siły z Cuprum Lubin. Jastrzębski zajmuje drugie, a Cuprum drugie od końca miejsce w tabeli. Obie drużyny łakną punktów jak kania dżdżu. Węgiel musi gonić lidera z Kędzierzyna, zaś Miedziowi uciekać od miejsca spadkowego. Niemalże śmiertelna dawka siatkarskich emocji czeka nas w tym tygodniu. Nic, tylko siadać i oglądać, a oto plan transmisji.

PONIEDIAŁEK – 9 LISTOPADA 2020

17:30 PlusLiga – 12. kolejka: STAL NYSA – MKS BĘDZIN 
Polsat Sport HD

ŚRODA – 11 LISTOPADA 2020

20:30 PlusLiga – 7. kolejka: MKS BĘDZIN – ŚLEPSK MALOW SUWAŁKI 
Ipla

PIĄTEK – 13 LISTOPADA 2020

20:30 PlusLiga – 13. kolejka: ASSECO RESOVIA RZESZÓW – INDYKPOL AZS OLSZTYN 
Polsat Sport HD

SOBOTA – 14 LISTOPADA 2020

14:45 PlusLiga – 13. kolejka: CERRAD ENEA CZARNI RADOM – GKS KATOWICE 
Polsat Sport HDIpla
20:30 PlusLiga – 13. kolejka: STAL NYSA – ŚLEPSK MALOW SUWAŁKI 
Ipla

NIEDZIELA – 15 LISTOPADA 2020

14:45 PlusLiga – 13. kolejka: MKS BĘDZIN – PGE SKRA BEŁCHATÓW 
Polsat Sport HDIpla
17:30 PlusLiga – 13. kolejka: ALURON CMC WARTA ZAWIERCIE – TREFL GDAŃSK 
Ipla
20:30 PlusLiga – 13. kolejka: JASTRZĘBSKI WĘGIEL – CUPRUM LUBIN 
Ipla