Tydzień z PlusLigą w Polsacie Sport

Maraton meczów na przestrzeni niemal całego tygodnia czeka kibiców siatkarskiej PlusLigi. Od wtorku do niedzieli prawie codziennie zawodnicy wychodzić będą na parkiety, odrabiając ligowe zaległości. Łącznie 9 transmisji w tym czasie przewidziano na antenie Polsatu Sport. PlusLigowe granie we wtorek, […]

Maraton meczów na przestrzeni niemal całego tygodnia czeka kibiców siatkarskiej PlusLigi. Od wtorku do niedzieli prawie codziennie zawodnicy wychodzić będą na parkiety, odrabiając ligowe zaległości. Łącznie 9 transmisji w tym czasie przewidziano na antenie Polsatu Sport.

PlusLigowe granie we wtorek, 12 stycznia o 20:30 rozpoczną siatkarze Jastrzębskiego Węgla VERVY Warszawa ORLEN Paliwa. Za faworytów należy uznać gospodarzy, którzy są wiceliderami tabeli, mając 6-punktową przewagę nad najbliższymi rywalami, mimo spotkania mniej.

W środę, 13 stycznia o 17:30 kibice zobaczyć będą mogli mecz, który jeszcze kilka lat temu uznawany byłby za wielki hit ligi, a najpewniej starcie o mistrzostwo Polski. Jednak obecnie zarówno PGE Skra Bełchatów, jak i Asseco Resovia Rzeszów zajmują odległe miejsca w stawce – odpowiednio 8. i 9. Ostatnimi czasy przywyknąć trzeba było do tego, że we własnej hali za 3 punkty wygrywali miejscowi, zatem teraz pretendentem do triumfu w teorii są bełchatowianie. Następnie, o 20:30 do rywalizacji przystąpią zawodnicy Cerrad Enei Czarnych Radom oraz aktualnego mistrza kraju i obecnego lidera tabeli – Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. W przeszłości radomianom nigdy nie udało się pokonać kędzierzyńską ekipę niosącą nazwę ZAKSA w aż 16-krotnej historii pojedynków liczonych od 2012 roku. Tym razem też się na to nie zanosi, biorąc pod uwagę fakt czterech porażek Czarnych z rzędu ostatnimi czasy przy aż 23-seryjnej passie wygranych we wszystkich rozgrywkach podopiecznych trenera Nikoli Grbicia.

Z kolei w czwartek, 14 stycznia o 17:30 dojdzie do historycznej, ponieważ premierowej potyczki Indykpolu AZS Olsztyn Stali Nysa. Konfrontacja odbywać się jednak będzie w kontekście rywalizacji zespołów z „ogona” ligowej klasyfikacji. W niej olsztynianie są na 11. pozycji, zaś beniaminek tego sezonu PlusLigi okopuje przedostatnią lokatę.

Kolejne mecze przyniesie sobota, 16 stycznia. Wpierw, o 14:45 zmierzą się ze sobą, po wcześniejszych bojach w środku tygodnia, PGE Skra Bełchatów Jastrzębski Węgiel, a potem, o 17:30 na parkiet, po zaledwie 3-dniowej przerwie, znów wyjdą siatkarze Grupy AZOTY ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, aby tym razem zagrać ze Ślepskiem Malow Suwałki.

Cały tydzień zmagań w ramach różnych kolejek w PlusLidze w niedzielę, 17 stycznia zakończy seria trzech spotkań następujących po sobie: o 14:45 Asseco Resovia Rzeszów Trefl Gdańsk, o 17:30 GKS Katowice – VERVA Warszawa ORLEN Paliwa i wreszcie na zakończenie o 20:30 Cerrad Enea Czarni Radom w pojedynku z wyraźnie ostatnim w stawce MKS-em Będzin.

WTOREK – 12 STYCZNIA 2021

20:30 PlusLiga – 5. kolejka: JASTRZĘBSKI WĘGIEL – VERVA WARSZAWA ORLEN PALIWA
Polsat Sport HDIpla

ŚRODA – 13 STYCZNIA 2021

17:30 PlusLiga – 12. kolejka: PGE SKRA BEŁCHATÓW – ASSECO RESOVIA RZESZÓW 
Polsat Sport HDIpla

20:30 PlusLiga – 9. kolejka: CERRAD ENEA CZARNI RADOM – GRUPA AZOTY ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE 
Polsat Sport HDIpla

CZWARTEK – 14 STYCZNIA 2021

17:30 PlusLiga – 11. kolejka: INDYKPOL AZS OLSZTYN – STAL NYSA
Polsat Sport HD

SOBOTA – 16 STYCZNIA 2021

14:45 PlusLiga – 6. kolejka: PGE SKRA BEŁCHATÓW – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 

Polsat Sport HD

17:30 PlusLiga – 21. kolejka: GRUPA AZOTY ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE – ŚLEPSK MALOW SUWAŁKI 

Polsat Sport HD

NIEDZIELA – 17 STYCZNIA 2021

14:45 PlusLiga – 1. kolejka: ASSECO RESOVIA RZESZÓW – TREFL GDAŃSK 

Polsat Sport HD

17:30 PlusLiga – 21. kolejka: GKS KATOWICE – VERVA WARSZAWA ORLEN PALIWA 

Polsat Sport HD

20:30 PlusLiga – 21. kolejka: CERRAD ENEA CZARNI RADOM – MKS BĘDZIN 

Polsat Sport HD

 

About Dawid Sieńkowski

Student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.