Typy redakcji TakSięGra.pl – Mistrzowie Olimpijscy Tokio 2020

Singiel kobiet: Tai Tzu-ying (Chińskie Tajpej)
Singiel mężczyzn:
Viktor Axelsen (Dania)
Debel kobiet:
Yuki Fukushima/Sayaka Hirota (Japonia)
Debel mężczyzn:
Marcus Fernaldi Gideon/Kevin Sanjaya Sukamuljo (Indonezja)
Mikst:
Dechapool Puavaranukroh/Sapsiree Taeratanachai (Tajlandia)

Turniej mężczyzn: USA

-51 kg kobiet: Naz Cakiroglu (Turcja)
-57 kg kobiet:
Lin Yu-Ting (Chińskie Tajpej)
– 60 kg kobiet:
Beatriz Ferreira (Brazylia)
-69 kg kobiet:
Gu Hong (Chiny) 
-75 kg kobiet:
Lauren Price (Wielka Brytania)
-52 kg mężczyzn:
Szachobidin Zoirow (Uzbekistan)
-57 kg mężczyzn: Mirazizbek Mirzaksałiłow (Uzbekistan)
-63 kg mężczyzn: Andy Cruz Gomez (Kuba) 
-69 kg mężczyzn: Pat McCormack (Wielka Brytania)
-75 kg mężczyzn: Oleksandr Chyżniak (Ukraina)
-81 kg mężczyzn: Bekzad Nurdauletow (Kazachstan) 
-91 kg mężczyzn: Muslim Gadżimagomedow (RKOl)
+91 kg mężczyzn: Bachodir Dżałołow (Uzbekistan)

Wielobój drużynowy kobiet:
Wielobój indywidualny kobiet:

Wielobój drużynowy kobiet: USA
Wielobój indywidualny kobiet:
Simone Biles (USA)
Ćwiczenia wolne kobiet:
Simone Biles (USA)
Poręcze asymetryczne kobiet:
Nina Derwael (Belgia)
Równoważnia kobiet:
Liu Tingitng (Chiny)
Skok kobiet:
Simone Biles (USA)
Wielobój drużynowy mężczyzn: Rosyjski Komitet Olimpijski
Wielobój indywidualny mężczyzn: Nikita Nagornyj (RKOl)
Ćwiczenia wolne mężczyzn:
Artur Dałałojan (RKOl)
Drążek mężczyzn:
Epke Zonderland (Holandia)
Koń z łękami mężczyzn:
Max Whitlock (Wielka Brytania)
Kółka mężczyzn:
İbrahim Çolak (Turcja)
Poręcze mężczyzn:
You Hao (Chiny)
Skok mężczyzn:
Artur Dałałojan (RKOl)

Zawody indywidualne kobiet:
Zawody indywidualne mężczyzn:

Zawody indywidualne kobiet: Lydia Ko (Nowa Zelandia)
Zawody indywidualne mężczyzn:
Hideki Matsuyama (Japonia)

Turniej kobiet: Holandia
Turniej mężczyzn: Holandia

Skoki przez przeszkody drużynowo:
Skoki przez przeszkody indywidualnie:
Ujeżdżenie drużynowo: Niemcy
Ujeżdżenie indywidualnie: Isabell Werth (Niemcy)
WKKW drużynowo:
WKKW indywidualnie:

– 48 kg kobiet: Distria Krasniqi (Kosowo)
– 52 kg kobiet:
Uta Abe (Japonia)
– 57 kg kobiet:
Jessica Klimkait (Kanada)
– 63 kg kobiet:
Clarisse Agbegnenou (Francja)
– 70 kg kobiet:
Margaux Pinot (Francja)
– 78 kg kobiet:
Madeleine Malonga (Francja)
+78 kg kobiet:
Akira Sone (Japonia)
– 60 kg mężczyzn:
Noahisa Takato (Japonia)
– 66 kg mężczyzn:
An Baul (Korea Południowa)
– 73 kg mężczyzn:
Shohei Ono (Japonia)
– 81 kg mężczyzn:
Saeid Mollaei (Mongolia)
– 90 kg mężczyzn:
Nikoloz Sherazadishvili (Hiszpania)
– 100 kg mężczyzn:
Varlam Liparteliani (Gruzja)
+ 100 kg mężczyzn:
Hisayoshi Harasawa (Japonia)

K1 200 m kobiet:
K1 500 m kobiet:
K2 500 m kobiet:
K4 500 m kobiet:
C1 200 m kobiet:
C2 500 m kobiet:
K1 200 m mężczyzn:
K1 1000 m mężczyzn:
K2 1000 m mężczyzn:
K4 500 m mężczyzn:
C1 1000 m mężczyzn:
C2 1000 m mężczyzn:

K1 kobiet: Jessica Fox (Australia)
C1 kobiet:
Andrea Herzog (Niemcy)
K1 mężczyzn:
Jiří Prskavec (Czechy)
C1 mężczyzn:
Benjamin Savšek (Słowenia)

Kumite -55 kg kobiet:
Kumite -61 kg kobiet:
Kumite +61 kg kobiet:
Kata kobiet:
Kumite -67 kg mężczyzn:
Kumite -75 kg mężczyzn:
Kumite +75 kg meżczyzn:
Kata mężczyzn:

Freestyle kobiet:
Wyścigi kobiet:
Mariana Pajón (Kolumbia)
Freestyle mężczyzn:
Wyścigi mężczyzn:
Romain Mahieu (Francja)

Cross-country kobiet: Maja Włoszczowska (Polska)
Cross-country mężczyzn: Mathias Flueckinger (Szwajcaria)

Wyścig ze startu wspólnego kobiet: Annemiek van Vleuten (Holandia)
Jazda indywidualna na czas kobiet: Anna van der Breggen (Holandia)
Wyścig ze startu wspólnego mężczyzn: Tadej Pogačar (Słowenia)
Jazda indywidualna na czas mężczyzn:
Primož Roglič (Słowenia)

Sprint drużynowy kobiet:
Sprint indywidualny kobiet:
Keirin kobiet:
Wyścig drużynowy na dochodzenie kobiet:
Madison kobiet:
Omnium kobiet:
Sprint drużynowy mężczyzn:
Sprint indywidualny mężczyzn:
Keirin mężczyzn:
Wyścig drużynowy na dochodzenie mężczyzn:
Madison mężczyzn:
Omnium mężczyzn:

Turniej kobiet: USA
Turniej mężczyzn: USA

Turniej kobiet: Francja
Turniej mężczyzn: Serbia

100 m kobiet:
200 m kobiet:
400 m kobiet:
800 m kobiet:
1500 m kobiet:
5000 m kobiet:
10000 m kobiet:
Maraton kobiet:
100 m przez płotki kobiet:
400 m przez płotki kobiet:
3000 m z przeszkodami kobiet:
Chód na 20 km kobiet:
4×100 m kobiet:
4×400 m kobiet:
Pchnięcie kulą kobiet:
Rzut dyskiem kobiet:
Rzut młotem kobiet:
Rzut oszczepem kobiet:
Skok o tyczce kobiet:
Skok wzwyż kobiet
Skok w dal kobiet:
Trójskok kobiet:
Siedmiobój kobiet:
100 m mężczyzn:
200 m mężczyzn:
400 m mężczyzn:
800 m mężczyzn:
1500 m mężczyzn:
5000 m mężczyzn:
10000 m mężczyzn:
Maraton mężczyzn:
110 m przez płotki mężczyzn:
400 m przez płotki mężczyzn:
3000 m z przeszkodami mężczyzn:
Chód na 20 km mężczyzn:
Chód na 50 km mężczyzn:
4×100 m mężczyzn:
4×400 m mężczyzn:
Pchnięcie kulą mężczyzn:
Rzut dyskiem mężczyzn:
Rzut młotem mężczyzn:
Rzut oszczepem mężczyzn:
Skok o tyczce mężczyzn:
Skok wzwyż mężczyzn
Skok w dal mężczyzn:
Trójskok mężczyzn:
Dziesięciobój mężczyzn:
4×400 m mieszana:

Zawody indywidualne kobiet: Kang Chae-young (Korea Południowa)
Zawody drużynowe kobiet:
Korea Południowa
Zawody indywidualne mężczyzn:
Kim Woo-jin (Korea Południowa)
Zawody drużynowe mężczyzn:
Korea Południowa
Zawody drużyn mieszanych:
Korea Południowa

Zawody indywidualne kobiet:
Zawody indywidualne mężczyzn:

Turniej kobiet: Szwecja
Turniej mężczyzn: Hiszpania

Turniej kobiet: Dania
Turniej mężczyzn: Rosyjski Komitet Olimpijski

Turniej kobiet: Węgry
Turniej mężczyzn: Węgry

50 m stylem dowolnym kobiet: Emma McKeon (Australia)
100 m stylem dowolnym kobiet: Emma McKeon (Australia)
200 m stylem dowolnym kobiet: Ariarne Titmus (Australia)
400 m stylem dowolnym kobiet: Katie Ledecky (USA)
800 m stylem dowolnym kobiet: Katie Ledecky (USA)
1500 m stylem dowolnym kobiet: Katie Ledecky (USA)
100 m stylem grzbietowym kobiet: Kaylee McKeown (Australia)
200 m stylem grzbietowym kobiet: Kaylee McKeown (Australia)
100 m stylem klasycznym kobiet: Lilly King (USA)
200 m stylem klasycznym kobiet: Lilly King (USA)
100 m stylem motylkowym kobiet: Torri Hus (USA)
200 m stylem motylkowym kobiet: Hali Flickinger (USA)
200 m stylem zmiennym kobiet: Kaylee McKeown (Australia)
400 m stylem zmiennym kobiet: Hali Flickinger (USA)
4×100 m stylem dowolnym kobiet: Australia
4×200 m stylem dowolnym kobiet: USA
4×100 m stylem zmiennym kobiet: USA
10 km na otwartym akwenie kobiet:
50 m stylem dowolnym mężczyzn: Caeleb Dressel (USA)
100 m stylem dowolnym mężczyzn: Caeleb Dressel (USA)
200 m stylem dowolnym mężczyzn: Duncan Scott (Wielka Brytania)
400 m stylem dowolnym mężczyzn: Mack Horton (Australia)
800 m stylem dowolnym mężczyzn: Gregorio Paltrinieri (Włochy)
1500 m stylem dowolnym mężczyzn: Michaiło Romanczuk (Ukraina)
100 m stylem grzbietowym mężczyzn: Kliment Kolesnikow (RKOl)
200 m stylem grzbietowym mężczyzn: Jewgienij Ryłow (RKOl)
100 m stylem klasycznym mężczyzn: Adam Peaty (Wielka Brytania)
200 m stylem klasycznym mężczyzn: Zac Stubblety-Cook (Australia)
100 m stylem motylkowym mężczyzn: Caeleb Dressel (USA)
200 m stylem motylkowym mężczyzn: Kristóf Milák (Węgry)
200 m stylem zmiennym mężczyzn: Michael Andrew (USA)
400 m stylem zmiennym mężczyzn: Chase Kalisz (USA)
4×100 m stylem dowolnym mężczyzn: USA
4×200 m stylem dowolnym mężczyzn: USA
4×100 m stylem zmiennym mężczyzn: USA
10 km na otwartym akwenie mężczyzn:
4×100 m stylem zmiennym mieszana: USA

Zawody duetów kobiet:
Zawody drużynowe kobiet:

-49 kg kobiet: Hou Zhihui (Chiny)
-55 kg kobiet: Liao Qiuyun (Chiny)
-59 kg kobiet: Kuo Hsing-chun (Chińskie Tajpej)
-64 kg kobiet: Mercedes Perez (Kolumbia)
-76 kg kobiet:
-87 kg kobiet:
+87 kg kobiet:
-61 kg mężczyzn:
Li Fabin (Chiny)
-67 kg mężczyzn:
Chen Lijun (Chiny)
-73 kg mężczyzn:
Shi Zhiyong (Chiny)
-81 kg mężczyzn:
Lu Xiaojun (Chiny)
-96 kg mężczyzn:
Jewgienij Cichancow (Białoruś)
-109 kg mężczyzn:
Simon Martirosyan (Armenia)
+109 kg mężczyzn:
Lasza Talachadze (Gruzja)

Turniej kobiet: Kanada
Turniej mężczyzn: Fidżi

Turniej kobiet: USA
Turniej mężczyzn: Brazylia

Turniej kobiet: Sarah Pavan/Melissa Humana-Paredes (Kanada)
Turniej mężczyzn: Anders Mol/Christian Sørum (Norwegia)

Park kobiet: Misugu Okamoto (Japonia)
Street kobiet:
Pamela Rosa (Brazylia)
Park mężczyzn:
Heimana Reynolds (USA)
Street mężczyzn:
Yuto Horigome (Japonia)

Skoki indywidualne z trampoliny 3 m kobiet: Shi Tingmao (Chiny)
Skoki synchroniczne z trampoliny 3 m kobiet:
Shi Tingmao/Wang Han (Chiny)
Skoki indywidualne z wieży 10 m kobiet:
Chen Yuxi (Chiny)
Skoki synchroniczne z wieży 10 m kobiet:
Chen Yuxi/Zhang Jiaqi (Chiny)
Skoki indywidualne z trampoliny 3 m mężczyzn:
Xie Siyi (Chiny)
Skoki synchroniczne z trampoliny 3 m mężczyzn:
Wang Zongyuan/Xie Siyi (Chiny)
Skoki indywidualne z wieży 10 m mężczyzn:
Cao Yuan (Chiny)
Skoki synchroniczne z wieży 10 m mężczyzn:
Cao Yuan/Chen Aisen (Chiny)

Turniej kobiet: USA

Karabin małokalibrowy 3 postawy 50 m kobiet: Snježana Pejčić (Chorwacja)
Karabin pneumatyczny 10 m kobiet:
Andrea Arsović (Serbia)
Pistolet sportowy 25 m kobiet:
Zorana Arunović (Serbia)
Pistolet pneumatyczny 10 m kobiet:
Anna Korakaki (Grecja)
Skeet kobiet:
Danka Barteková (Słowacja)
Trap kobiet:
Alessandra Perilli (San Marino)
Karabin małokalibrowy 3 postawy 50 m mężczyzn:
Petar Gorsa (Chorwacja)
Karabin pneumatyczny 10 m mężczyzn:
István Péni (Węgry)
Pistolet szybkostrzelny 25 m mężczyzn:
Jean Quiquampoix (Francja)
Pistolet pneumatyczny 10 m mężczyzn:
Jing Jong-oh (Korea Południowa)
Skeet mężczyzn:
Vincent Hancock (USA)
Trap mężczyzn:
Josip Glasnović (Chorwacja)
Karabin pneumatyczny 10 m drużyn mieszanych:
Siergiej Kamienskij/Julija Karimowa (RKOl)
Pistolet pneumatyczny 10 m drużyn mieszanych:
Damir Mikec/Zorana Arunović (Serbia)
Trap drużyn mieszanych:
Erik Varga/Zuzana Rehák-Štefečekova (Słowacja)

Zawody indywidualne kobiet: Carissa Moore (USA)
Zawody indywidualne mężczyzn:
Italo Ferreira (Brazylia)

Floret drużynowo kobiet: Włochy
Floret indywidualnie kobiet:
Inna Derigłazowa (RKOl)
Szabla drużynowo kobiet:
Rosyjski Komitet Olimpijski
Szabla indywidualnie kobiet:
Olha Charłan (Ukraina)
Szpada drużynowo kobiet:
Polska
Szpada indywidualnie kobiet:
Ana Maria Popescu (Rumunia)
Floret drużynowo mężczyzn:
Francja
Floret indywidualnie mężczyzn:
Alexander Massialas (USA)
Szabla drużynowo mężczyzn:
Węgry
Szabla indywidualnie mężczyzn:
Luca Curatoli (Włochy)
Szpada drużynowo mężczyzn:
Francja
Szpada indywidualnie mężczyzn:
Yannick Borel (Francja)

-49 kg kobiet: Panipak Wongpattanakit (Tajlandia)
-57 kg kobiet: Jade Jones (Wielka Brytania)
-67 kg kobiet: Matea Jelić (Chorwacja)
+67 kg kobiet: Zheng Shuyin (Chiny)
-58 kg mężczyzn: Jang Jun (Korea Południowa)
-68 kg mężczyzn: Lee Dean-Hoon (Korea Południowa)
-80 kg mężczyzn: Maksim Chramcow (RKOl)
+80 kg mężczyzn: Władisław Larin (RKOl)

Singiel kobiet: Iga Świątek (Polska)
Singiel mężczyzn:
Novak Djoković (Serbia)
Debel kobiet:
Barbora Krejčíková/Kateřina Siniaková (Czechy)
Debel mężczyzn:
Nikola Mektić/Mate Pavić (Chorwacja)
Mikst:
Maria Sakkari/Stefanos Tsitsipas (Grecja)

Singiel kobiet: Meng Chen (Chiny)
Singiel mężczyzn:
Ma Long (Chiny)
Turniej drużynowy kobiet:
Chiny
Turniej drużynowy mężczyzn:
Chiny
Mikst:
Xu Xin/Liu Shiwen (Chiny)

Zawody indywidualne kobiet: Georgia Taylor-Brown (Wielka Brytania)
Zawody indywidualne mężczyzn:
Vincent Luis (Francja)
Sztafeta mieszana:
Wielka Brytania

Jedynki kobiet: Emma Twigg (Nowa Zelandia)
Dwójki podwójne kobiet:
Nowa Zelandia (Brooke Donoghue, Hannah Osborne)
Dwójki podwójne wagi lekkiej kobiet:
Wielka Brytania (Emily Craig, Imogen Grant)
Dwójki bez sternika kobiet:
Australia (Annabelle McIntyre, Jessica Morrison)
Czwórki podwójne kobiet:
Polska (Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Sajdak, Marta Wieliczko, Katarzyna Zillman)
Czwórki bez sternika kobiet:
Polska (Monika Chabel, Joanna Dittmann, Maria Wierzbowska, Olga Michałkiewicz)
Ósemki kobiet:
Nowa Zelandia
Jedynki mężczyzn: Oliver Zeidler (Niemcy)
Dwójki podwójne mężczyzn: Polska (Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup)
Dwójki podwójne wagi lekkiej mężczyzn: Polska (Jerzy Kowalski, Artur Mikołajczewski)
Dwójki bez sternika mężczyzn: Chorwacja (bracia Martin i Valent Sinković)
Czwórki podwójne mężczyzn: Polska (Fabian Barański, Wiktor Chabel, Dominik Czaja, Szymon Pośnik)
Czwórki bez sternika mężczyzn: Polska (Marcin Brzeziński, Mikołaj Burda, Michał Szpakowski, Mateusz Wilangowski)
Ósemki mężczyzn: Niemcy

Kombinacja kobiet:
Kombinacja mężczyzn:

-50 kg w stylu wolnym kobiet:
-53 kg w stylu wolnym kobiet:
-57 kg w stylu wolnym kobiet:
-62 kg w stylu wolnym kobiet:
-68 kg w stylu wolnym kobiet:
-76 kg w stylu wolnym kobiet:
-60 kg w stylu wolnym mężczyzn:
-67 kg w stylu wolnym mężczyzn:
-77 kg w stylu wolnym mężczyzn:
-87 kg w stylu wolnym mężczyzn:
-97 kg w stylu wolnym mężczyzn:
-130 kg w stylu wolnym mężczyzn:
-57 kg w stylu klasycznym mężczyzn:
-65 kg w stylu klasycznym mężczyzn:
-74 kg w stylu klasycznym mężczyzn:
-86 kg w stylu klasycznym mężczyzn:
-97 kg w stylu klasycznym mężczyzn:
-125 kg w stylu klasycznym mężczyzn:

RS:X kobiet: Charline Picon (Francja)
Laser Radial kobiet:
Marit Bouwmeester (Holandia)
470 kobiet:
Ai Kondo/Miho Yoshioka (Japonia)
49erFX kobiet:
Annemiek Bekkering/Annette Duetz (Holandia)
RS:X mężczyzn:
Kiran Badloe (Holandia)
Laser mężczyzn:
Pavlos Kontides (Cypr)
470 mężczyzn:
Kevin Popponet/Jérémy Mion (Francja)
49er mężczyzn:
Šime Fantela/Mihovil Fantela (Chorwacja)
Finn mężczyzn:
Zsombor Berecz (Węgry)
Nacra17 mieszana:
Ruggero Tita/Carerina Banti (Włochy)

About REDAKCJA