Walka o męski i żeński Superpuchar Polski w Polsacie Sport

Środowe popołudnie i wieczór obfitować będzie w dwa arcyciekawe siatkarskie pojedynki. To właśnie tego dnia rozstrzygnięta zostanie kwestia męskiego i kobiecego Superpucharu Polski. ŚRODA – 20 PAŹDZIERNIKA Do walki o Superpuchar Polski w pierwszej kolejności przystąpią panie. Naprzeciw siebie staną […]

Środowe popołudnie i wieczór obfitować będzie w dwa arcyciekawe siatkarskie pojedynki. To właśnie tego dnia rozstrzygnięta zostanie kwestia męskiego i kobiecego Superpucharu Polski.

ŚRODA – 20 PAŹDZIERNIKA

Do walki o Superpuchar Polski w pierwszej kolejności przystąpią panie. Naprzeciw siebie staną ekipy Chemika Police i Developresu Rzeszów. Siatkarki z Polic to obecne mistrzynie Polski i zdobywczynie Pucharu Polski. Rzeszowianki przystępują do tego starcia z pozycji wicemistrzyń kraju. Chemik w zeszłym sezonie ograł w finałowym pojedynku o mistrzostwo Polski Developres 3:1. W dodatku wyeliminował Rzeszowianki w ćwierćfinale krajowego pucharu. Kibice decydujący się obejrzeć ten mecz mogą być niemal pewni długiego i zaciętego pojedynku. Na ostatnie dziesięć starć Chemika z Developresem tylko jeden mecz został zakończony w trzech setach!

O 20:30 do walki o Superpuchar przystąpią panowie. W meczu o trofeum zmierza się ze sobą Jastrzębski Węgiel i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Jastrzębianie to mistrzowie kraju, który wygrali tytuł po walce właśnie z ZAKSĄ. Obie ekipy mierzyły się również w finale Pucharu Polski. Tam lepsi okazali się jednak zawodnicy z Kędzierzyna-Koźle. W ostatnich latach w meczach bezpośrednich częściej, bo 7 razy triumfowała ZAKSA. Czy tym razem również okażą się lepsi, czy może to Jastrzębski Węgiel zgarnie Superpuchar?

ŚRODA – 20 PAŹDZIERNIKA

17:20 Superpuchar Polski, Lublin: GRUPA AZOTY CHEMIK POLICE – DEVELOPRES BELLA DOLINA RZESZÓW na żywo


20:30 Superpuchar Polski, Lublin: JASTRZĘBSKI WĘGIEL – GRUPA AZOTY ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE na żywo

About Jakub Barabasz