SHL w Viaplay. Mecze w czwartek i sobotę

Za nami kolejny tydzień rywalizacji w lidze szwedzkiej. Na czele Skelleftea i Frolunda a tuż za nimi notujący kapitalną serię zwycięstw hokeiści Leksands. Transmisje spotkań Svenska Hockeyligan jak co czwartek i sobotę na Viaplay. Tym razem w czwartek mecz drużyn, […]

Za nami kolejny tydzień rywalizacji w lidze szwedzkiej. Na czele Skelleftea i Frolunda a tuż za nimi notujący kapitalną serię zwycięstw hokeiści Leksands. Transmisje spotkań Svenska Hockeyligan jak co czwartek i sobotę na Viaplay.

Tym razem w czwartek mecz drużyn, które mają swoje problemy w tym sezonie. Farjestad podejmie Orebro. Gospodarze obecnie zajmują sie na ostatnim miejscu gwarantującym grę o mistrzostwo w fazie play-off. Ostatnie tygodnie nie są jednak dla nich najlepsze. Odnieśli zaledwie dwa zwycięstwa i sukcesywnie osuwają się w tabeli. Niżej w tabeli znajduje się Orebro, jednak tendencja jest zgoła odwrotna. Goście po fatalnym początku odnieśli na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni trzy zwycięstwa a dwie porażki ponieśli z Skellefteą i Leskands po zaciętych meczach.

W sobotnim spotkaniu dojdzie do hitowego starcia. Będące w kapitalnej formie Leskands podejmie hokeistów Vaxjo. Vaxjo w ostatnim tygodniu poniosło dwie porażki i osunęło się na czwarte miejsce tuż za Leskands, jednak w ostatnim meczu odnieśli cenne wyjazdowe zwycięstwo nad solidnym Oskarshamn. Leskands natomiast w ostatnim czasie ogrywa wszystkich jak leci, choć były to głównie zespoły z dolnej części tabeli.

CZWARTEK – 21 PAŹDZIERNIKA 2021

18:55 SHL sezon zasadniczy: FARJESTAD – OREBRO na żywo

SOBOTA – 23 PAŹDZIERNIKA 2021

17:55 SHL sezon zasadniczy: LEKSAND – VAXJO na żywo

About Andrzej Mościński