Europejskie puchary w piłkę ręczną w Eurosporcie i Eurosport Playerze

Najbliższy tydzień zainauguruje rozgrywki Ligi Europejskiej, w której startuje Wisła Płock. Ponadto rozegrana zostanie 5. kolejka Ligi Mistrzów EHF. WTOREK – 19 PAŹDZIERNIKA Rozgrywki w grupie A Ligi EHF zainaguruje mecz Fuchse Berlin z Fenix Toulouse. Niemiecki zespół dał już […]

Najbliższy tydzień zainauguruje rozgrywki Ligi Europejskiej, w której startuje Wisła Płock. Ponadto rozegrana zostanie 5. kolejka Ligi Mistrzów EHF.

WTOREK – 19 PAŹDZIERNIKA

Rozgrywki w grupie A Ligi EHF zainaguruje mecz Fuchse Berlin z Fenix Toulouse. Niemiecki zespół dał już w tym sezonie poznać się polskim kibicom bowiem, wyeliminował w kwalifikacjach Azoty Puławy. W meczu z francuską drużyną również będą faworytem. W drugim meczu rozgrywanym o 18:45, który pokazany zostanie w Eurosport Playerze, będzie starcie fińskiego Riihimaki Cocks z francuskim HBC Nantes. Mistrzowie Finlandii nie przegrali u siebie meczu o stawkę od grudnia 2020 roku. Teraz czeka ich jednak pojedynek z mocnym Nantes. O 20:45 pokazany również mecz grupy C pomiędzy Pays d’Aix a Nexe Nasice. Zespół przyjezdnych dostał się do Ligi Europejskiej poprzez eliminację min. Unii Tarnów.

Daniem głównym tego dnia będzie pojedynek Wisły Płock. Nafciarze swój mecz rozegrają w Szwajcarii, a ich rywalem będzie zespół Pfadi Winterthur. Mistrzowie tego alpejskiego kraju na pewno postawią twarde warunki, lecz liczymy, że piłkarze ręczni Wisły zdołają im się przeciwstawić i zdobyć swoje pierwsze punkty. Ostatnim pojedynkiem z grupy A, który pokaże Eurosport Player, będzie starcie Tatrana Presów z Bidosoą Irun. Obie ekipy mierzyły się ze sobą dwa sezony temu. Wtedy w dwumeczu minimalnie lepszy okazał się zespół Bidaosy.

ŚRODA – 20 PAŹDZIERNIKA

W grupie A zmierzą się ze sobą Aalborg Handbold i Vardar Skopje. Liderujący Aalborg uległ już raz w tym sezonie Vardarowi ,co było jego jedyną porażką. Czy zawodnicy z Macedonii zdołają powtórzyć ten wyczyn w Danii? Kolejnym starciem w tej grupie będzie mecz norweskiego Elverum z chorwackim PPD Zagrzeb. We wrześniu podczas starcia obu tych ekip padł remis 27:27. Teraz faworytem ze względu na atut własnej hali będzie jednak Elverum.

Do ciekawego starcia dojdzie w Kiel, gdzie miejscowe THW zmierzy się z Mol-Pick Szeged. Będzie to bowiem mecz drugiej z trzecią ekipą w grupie A. We wcześniejszych latach lepiej z bezpośrednich pojedynków wychodzili zawodnicy THW Kiel. Czy tym razem będzie podobnie? Walkę w grupie A o 20:45 zamknie mecz Motpellier Handball z Mieszkowem Brześć. Białorusini to dotychczasowy outsider grupy, który nie zdołał zdobyć nawet jednego punktu. W Montpellier o punkty na pewno nie będzie łatwo, tym bardziej że francuska ekipa wygrała trzy ostatnie mecze bezpośrednie z Mieszkowem.

Meczem najbardziej elektryzującym polskich kibiców będzie jednak pojedynek Vive Kielce z FC Porto. Portugalczycy jeszcze nigdy nie przywieźli punktów z Kielce, a w tym sezonie byli w stanie ograć jedynie niżej notowane Dinamo Bukareszt i Flensburg. Jeśli kielczanom uda się zapunktować to mogą umocnić się na pozycji gwarantującej awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów!

CZWARTEK – 21 PAŹDZIERNIKA

W czwartek dokończone zostaną zmagania w grupie B, a więc grupie, w której znajduje się Vive Kielce. W meczu drużyn z dolnych rejonów tabeli zmierza się ze sobą Motor Zaporoże i Dinamo Bukareszt. Obie ekipy zdołały dotychczas zebrać po dwa oczka. Na Węgrzech miejscowy Veszprem zmierzy się z ostatnim Flensburgiem. Niemiecki klub z węgierską potęgą zdołał wygrać tylko raz w historii i miało to miejsce w 2008 roku. Veszprem na pewno nie odpuści tego meczu, ponieważ cały czas toczy zaciętą walkę z Barceloną i Vive o miejsce premiujące awansem do ćwierćfinałów. Hitem 5. kolejki będzie pojedynek FC Barcelony z Paris Saint-Germain. W tym starciu możemy spodziewać się istnego festiwalu strzeleckiego. Średnia bramek, jakie padają w starciach Barcelony z PSG, wynosi bowiem aż 65!

WTOREK – 19 PAŹDZIERNIKA

18:35 Liga Europejska EHF – 1. kolejka, grupa A: FÜCHSE BERLIN – FENIX TOULOUSE HANDBALL


18:35 Liga Europejska EHF – 1. kolejka, grupa B: RIIHIMÄKI COCKS – HBC NANTES


20:35 Liga Europejska EHF – 1. kolejka, grupa A: TATRAN PREŠOV – CD BIDASOA IRUN


20:35 Liga Europejska EHF – 1. kolejka, grupa C: PAYS D’AIX UNIVERSITÉ CLUB – RK NEXE NAŠICE


20:40 Liga Europejska EHF – 1. kolejka, grupa A: PFADI WINTERTHUR – ORLEN WISŁA PŁOCK

ŚRODA – 20 PAŹDZIERNIKA

18:30 Liga Mistrzów EHF – 5. kolejka, grupa B: STUDIO 
*(również o 20:30)


18:35 Liga Mistrzów EHF – 5. kolejka, grupa A: AALBORG HÅNDBOLD – HC VARDAR 1961 


18:35 Liga Mistrzów EHF – 5. kolejka, grupa A: THW KIEL – MOL-PICK SZEGED 


18:35 Liga Mistrzów EHF – 5. kolejka, grupa A: ELVERUM HÅNDBALL – HC PPD ZAGRZEB 


18:45 Liga Mistrzów EHF – 5. kolejka, grupa B: ŁOMŻA VIVE KIELCE – FC PORTO


20:35 Liga Mistrzów EHF – 5. kolejka, grupa A: MONTPELLIER HANDBALL – HC MIESZKÓW BRZEŚĆ 

CZWARTEK – 21 PAŹDZIERNIKA

18:35 Liga Mistrzów EHF – 5. kolejka, grupa B: HC MOTOR ZAPOROŻE – DINAMO BUKARESZT


18:35 Liga Mistrzów EHF – 5. kolejka, grupa B: TELEKOM VESZPRÉM – SG FLENSBURG-HANDEWITT


20:35 Liga Mistrzów EHF – 5. kolejka, grupa B: FC BARCELONA – PARIS SAINT-GERMAIN

About Jakub Barabasz