Walka w środku tabeli. 15. kolejka NICE 1.Ligi w Polsacie Sport

Mecze w Bielsku-Białej i Tychach będą transmitowane przez Polsat Sport w najbliższy weekend. Sytuacja w tabeli jest tak wyrównana, że jedno zwycięstwo którejś z drużyn jest w stanie zapewnić jej awans o kilka pozycji. W piątek kolejkę rozpoczną piłkarze Podbeskidzia […]

W piątek kolejkę rozpoczną piłkarze Podbeskidzia i Zagłębia Sosnowiec. Gospodarze mają na swoim koncie 19 punktów i zajmują 7. miejsce, choć jeszcze 2 tygodnie temu byli kilka pozycji wyżej. Podopieczni Adama Noconia w ostatnich 3 meczach zdobyli tylko 2 punkty, przegrywając z GKS-em Katowice oraz remisując z Rakowem i Odrą Opole. Zagłębie, mimo że jest 4 pozycje dalej od Podbeskidzia, traci do niego tylko 1 punkt. Ten zespół jest w dobrej formie, wygrał ostatnie 2 mecze, a na szczególną pochwałę zasługuje Szymon Lewicki. Napastnik ma na swoim koncie 8 goli, z czego 5 zdobył w 3 ostatnich spotkaniach. Zespół z Sosnowca w ostatniej kolejce dokonał rzeczy niebywałej. Na przerwę meczu ze Stomilem Olsztyn schodzili przegrywając jednym golem, ale w kolejnych 45 minutach aż 5 razy pokonali bramkarza rywali. Zwycięstwo 5-1 stało się ich największym w tym sezonie, a ostatni raz 5 goli w meczu strzelili we wrześniu 2016, kiedy ich rywalem było właśnie Podbeskidzie. Tamten mecz zakończył się wynikiem 5-4, czy tym razem będziemy świadkami równie szalonego spotkania?

W sobotę dojdzie do spotkania dwóch GKS-ów. Mecz w Tychach to szansa dla gospodarzy na wyjście ze strefy spadkowej. Może się okazać, że po najbliższej kolejce oba zespoły zamienią się miejscami i to GKS Katowice będzie przystępowało do 16. kolejki z miejsca zazwyczaj zaznaczonego na czerwono. Sytuacja w Katowicach jest napięta, bo zespół rozczarowuje, niedawno przegrał prestiżowy mecz z Ruchem, a miasto nie ma dłużej zamiaru finansować klubu. W najbliższym meczu nie będą wspierani przez swoich fanów, ponieważ Wojewoda Śląski zdecydował o zamknięciu sektora gości ze względów bezpieczeństwa, a duży wpływ miało nieodpowiednie zachowanie kibiców obu zespołów w poprzednim meczu tych drużyn. GKS Tychy nie wygrał od 5 meczów, ale nie stracił za dużo do zespołów przed nimi, bo one też pokazały dużą niemoc. Remisy w dwóch ostatnich meczach też może uznać za szczęśliwe bo gole na wagę punktu zdobywał w ostatnich minutach.