Weekend z EHF Ligą Mistrzów piłkarzy ręcznych na platformie CANAL+

W najbliższej kolejce Velux EHF Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych PGE VIVE Kielce pojedzie na Białoruś, by zmierzyć się z Mieszkow Breść, natomiast Orlen Wisła Płock we własnej hali podejmie Dinamo Bukareszt. Znacznie cięższe zadanie czeka zespół z Płocka.

W sobotnie popołudnie zostanie rozegrany pojedynek grupy „B” Velux EHF Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych, w którym to białoruski Mieszkow Brześć zmierzy się z PGE VIVE Kielce. Oba zespoły plasują się w dolnych rejonach tabeli i zwycięstwo jednej, bądź drugiej ekipy przybliży ją do udziału w 1/8 finałów rozgrywek. Zarówno VIVE jak i Mieszkow mają zaledwie po jednym zwycięstwie w tej edycji Ligi Mistrzów, jednak polski zespół do tego dołożył jeszcze remis, więc ma minimalną przewagę w tabeli nad swoim białoruskim przeciwnikiem. Ewentualne zwycięstwo VIVE może sprawić, że awansują nawet o dwie pozycje.

Wieczorem w jednym z hitowych pojedynków 5. kolejki rozgrywek FC Barcelona Lassa we własnej hali podejmie Paris Saint-Germain Handball. Paryżanie przewodzą w grupie „A” Ligi Mistrzów z kompletem punktów i są na najlepszej drodze do awansu nawet od razu do ćwierćfinału rozgrywek.  Jednak Katalończycy we własnej hali potrafią wygrywać trudne spotkania i na pewno stawią czoło rozpędzonym rywalom. Barcelona w tej edycji Ligi Mistrzów przegrała zaledwie jedno spotkania i nie chcą podwoić tego dorobku na własnym obiekcie.

Natomiast w niedzielę Orlen Wisła Płock zmierzy się u siebie z innym liderem grupy, z rumuńskim Dinamem Bukareszt. Zespół przyjezdny tylko w pierwszym spotkaniu stracił punkty remisując na wyjeździe ze szwajcarskim Kadetten Schaffhausen. Płocczanie z kolei w tej edycji ligi Mistrzów przegrali dwa spotkania i do lidera tracą trzy „oczka”. W niedzielę Wisłą za wszelką cenę będzie chciała powalczyć o pełną pulę i wskoczyć na drugie miejsce w tabeli dające awans do kolejnej rundy rozgrywek.

SOBOTA – 19 PAŹDZIERNIKA 2019

16:55 Liga Mistrzów Velux EHF – 5. kolejka, grupa B: MIESZKOW BRZEŚĆ – PGE VIVE KIELCE na żywo

Komentarz: Robert Skrzyński, Tomasz Rosiński


19:55 Liga Mistrzów Velux EHF – 5. kolejka, grupa A: FC BARCELONA LASSA – PARIS SAINT-GERMAIN HANDBALL na żywo

Komentarz: Krzysztof Bandych, Grzegorz Tkaczyk

21:45 Liga Mistrzów Velux EHF – 5. kolejka, grupa B: TELEKOM VESZPREM – HC VARDAR

Komentarz: Piotr Karpiński, Iwona Niedźwiedź

NIEDZIELA – 20 PAŹDZIERNIKA 2019

15:25 Liga Mistrzów Velux EHF – 5. kolejka, grupa D: ORLEN WISŁA PŁOCK – DINAMO BUKARESZT na żywo

Komentarz: Szymon Ratajczak, Michał Matysik
Studio: Krzysztof Bandych, Iwona Niedźwiedź