Weekend z futbolem na sportowych antenach Polsatu

Sportowe anteny Polsatu w ten weekend pokażą dwa mecze z lig zagranicznych. W lidze czeskiej Slavia ma szansę zapisać się na kartach historii, a w MLS spotkanie Philadelphii z Portland. Slavia już od kilku kolejek jest mistrzem Czech. Zespół Jindricha […]

Sportowe anteny Polsatu w ten weekend pokażą dwa mecze z lig zagranicznych. W lidze czeskiej Slavia ma szansę zapisać się na kartach historii, a w MLS spotkanie Philadelphii z Portland.

Slavia już od kilku kolejek jest mistrzem Czech. Zespół Jindricha Trpisovskiego zdobył w tym sezonie 83 punkty. W 33 meczach Slavia 25 razy wygrała i 8 razy zremisowała. Klub ze stolicy ani razu nie schodził z boiska pokonany w krajowych rozgrywkach. Slavia może zostać drugim w historii czeskiej ekstraklasy zespołem, który ukończył sezon bez porażki. W ostatniej kolejce przeciwnikiem będzie Dynamo Czeskie Budziejowice. Dla Dynamo nie był to tak udany rok jak poprzedni, ale klub dość szybko zapewnił sobie utrzymanie i w następnym sezonie także będzie grać w najwyższej klasie rozgrywkowej. Czy Slavia przejdzie do histori? Mecz w sobotę o 17:00 na Polsacie Sport News.

Z MLS pokazane na żywo zostanie starcie Philadelphii Union z Portland Timbers. Obie drużyny są w czołówce swoich konferencji. Na wschodzie, trzecia w klasyfikacji jest ekipa z Filadelfii. Gospodarze może nie grają porywająco, ale zdobywają punkty. W czterech ostatnich meczach zdobyli 10 oczek. Ostatni mecz Union wygrało 1:0 z DC United, a zwycięstwo drużynie zapewnił Kacper Przybyłko. Drwale podnoszą się po nie najlepszym starcie. Piłkarze Portland najpierw pokonali 2:0 San Jose Earthquakes, a w minonej serii gier nie dali szans LA Galaxy zwyciężając 3:0. Kto wygra na PPL Park? Mecz w nocy z niedzieli na poniedziałek o 1:30 na Polsacie Sport Extra.

SOBOTA – 29 MAJA 2021

16:55 1. liga czeska – 34. kolejka: SK SLAVIA PRAGA – SK DYNAMO CZESKIE BUDZIEJOWICE


PONIEDZIAŁEK – 31 MAJA 2021

0:55 Major League Soccer: PHILADELPHIA UNION – PORTLAND TIMBERS

About Łukasz Brajczewski

Student Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.