Weekend z kolarstwem przełajowym w Eurosporcie

Trzecia odsłona Ethias Cross oraz początek sezonu za Wielką Wodą – to plan dla fanów kolarstwa przełajowego na najbliższy weekend. Tradycyjnie zawody oglądać można będzie w Eurosport Playerze, a relacje z Rochester przewidziane także w ramówce Eurosportu 2. Stawka zawodów […]

Trzecia odsłona Ethias Cross oraz początek sezonu za Wielką Wodą – to plan dla fanów kolarstwa przełajowego na najbliższy weekend. Tradycyjnie zawody oglądać można będzie w Eurosport Playerze, a relacje z Rochester przewidziane także w ramówce Eurosportu 2.

Stawka zawodów pań w Bredene będzie nieco bogatsza w porównaniu z wyścigami w Lokeren i Beringen. W sobotę sezon rozpoczną m.in. Ceylin del Carmen Alvarado, Annemarie Worst czy Sanne Cant – i z marszu dołączą do grona faworytek. Pod nieobecność liderek kadry Pomarańczowych pierwsze skrzypce grały Denise Betsema, a przed tygodniem też Yara Kastelijn, natomiast bardzo dobrze prezentowały się też młode nadzieje holenderskiego cyclocrossu – Femke van Empel, Aniek van Alphen czy Shirin van Anrooij. Belgijki z kolei bez Sanne Cant nie były w stanie nawiązać walki z rywalkami zza miedzy – w czołówce wyróżniała się jedynie Alicia Franck.

W rywalizacji męskiej tym razem zabraknie Toona Aertsa, którego przebita opona zepchnęła przed tygodniem w Beringen na piąte miejsce. Szansę do rehabilitacji będzie miał za to Michael Vanthourenhout, który poprzedniego wyścigu nie ukończył. Kadrę Belgów, tradycyjnie silną, zwłaszcza że do liderów takich jak wspomniana dwójka, a także Laurens Sweeck i przede wszystkim Eli Iserbyt, zdaje się dołączać Daan Soete, wzmocni Quinten Hermans, natomiast Holendrzy obok Larsa van der Haara dopingować będą także Corné van Kessela.

W Stanach Zjednoczonych rozpocznie się seria USCX – przez cztery weekendy zobaczymy najlepszych przedstawicieli kolarstwa przełajowego z drugiej strony Atlantyku. Pierwsze zawody rozegrane zostaną w Rochester w stanie Nowy Jork. U pań faworytkami będą te, które plasują się w światowej czołówce – Rebecca Fahringer i Clara Honsinger, a także Kanadyjka Maghalie Rochette. U panów zawodnicy zza Wielkiej Wody nie odgrywają tak dużej roli w światowych imprezach – w czołowej pięćdziesiątce rankingu UCI za miniony sezon plasowali się jedynie Curtis White i Kerry Werner Jr., natomiast w zestawieniu próżno szukać aktualnego mistrza kraju, Gage’a Hechta, który tytuł wywalczył w grudniu 2019 roku.

SOBOTA – 25 WRZEŚNIA 2021

16:10 Ethias Cross, Bredene, Belgia: WYŚCIG ELITY KOBIET na żywo


17:20 Ethias Cross, Bredene, Belgia: WYŚCIG ELITY MĘŻCZYZN na żywo


21:05 USCX Cyclocross, Rochester, USA: WYŚCIG 1. ELITY KOBIET na żywo
*(o 23:30 skrót na Eurosporcie 2)


22:10 USCX Cyclocross, Rochester, USA: WYŚCIG 1. ELITY MĘŻCZYZN na żywo


NIEDZIELA – 26 WRZEŚNIA 2021

21:05 USCX Cyclocross, Rochester, USA: WYŚCIG 2. ELITY KOBIET na żywo


22:05 USCX Cyclocross, Rochester, USA: WYŚCIG 2. ELITY MĘŻCZYZN na żywo

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.