Weekend z rugby w Canal+, Viaplay i TVP Sport

Kolejny weekend pełen emocji czeka fanów rugby. W sobotę i niedzielę rozegrane zostaną ostatnie mecze Autumn Nations Series, a także kolejne spotkanie reprezentacji Polski w Rugby Europe Trophy. Przed tygodniem podopieczni Chrisa Hilla wygrali z Niemcami i wyprzedzili ich w […]

Kolejny weekend pełen emocji czeka fanów rugby. W sobotę i niedzielę rozegrane zostaną ostatnie mecze Autumn Nations Series, a także kolejne spotkanie reprezentacji Polski w Rugby Europe Trophy.

Przed tygodniem podopieczni Chrisa Hilla wygrali z Niemcami i wyprzedzili ich w tabeli, obejmując prowadzenie. Mecz ze Szwajcarią, który w sobotę odbędzie się na stadionie warszawskiej Polonii, jest szansą na powiększenie przewagi nad zachodnimi sąsiadami. Helweci bowiem przegrali swoje jedyne spotkanie w tym sezonie z Litwinami, a i Litwę ciężko uznać za silną drużynę w naszej dywizji. Biorąc też pod uwagę, że Niemcy najbliższe spotkanie rozegrają w lutym, Biało-Czerwoni na pewno zakończą rok 2021 na pozycji lidera Rugby Europe Trophy.

Ostatnie mecze Autumn Nations Series rozegrają natomiast drużyny występujące w Pucharze Sześciu Narodów. Szkoci, którzy przed tygodniem przegrali z RPA i tej jesieni nie zaliczą do udanych, podejmować będą w Edynburgu Japończyków. Z kolei Włosi po porażce z Argentyną zmierzą się z inną drużyną z Ameryki Południowej – Urugwajczykami. Ciekawie zapowiadają się natomiast starcia Anglików z RPA, Walijczyków z Australijczykami i Francuzów z Nowozelandczykami – choć nie są to drużyny z Pucharu Sześciu Narodów, na arenie międzykontynentalną odgrywają dużą rolę i potrafią napsuć krwi niejednemu faworytowi kibiców ze Starego Kontynentu. Sezon Autumn Nations Series zamknie mecz Irlandczyków z Argentyńczykami.

SOBOTA – 20 PAŹDZIERNIKA 2021

13:50 Autumn Nations Series: WŁOCHY – URUGWAJ


13:55 Autumn Nations Series: SZKOCJA – JAPONIA


14:15 Rugby Europe Trophy: STUDIO 


14:25 Rugby Europe Trophy: POLSKA – SZWAJCARIA


16:05 Autumn Nations Series: ANGLIA – RPA


18:25 Autumn Nations Series: WALIA – AUSTRALIA 


20:50 Autumn Nations Series: FRANCJA – NOWA ZELANDIA


NIEDZIELA – 21 PAŹDZIERNIKA 2021

15:10 Autumn Nations Series: IRLANDIA – ARGENTYNA 

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.