Weekend ze sportami motorowymi w TV

Zaczynamy weekend ze sportami motorowymi. Sprawdźmy, czym emocjonować się będziemy podczas najbliższych dni. Powinno być ciekawie.  Głównym wydarzeniem weekendu będzie Grand Prix Arabii Saudyjskiej i kolejny etap walki o tytuł mistrzowski, ale o tym wyścigu piszemy w oddzielnym tekście. Tutaj […]

Zaczynamy weekend ze sportami motorowymi. Sprawdźmy, czym emocjonować się będziemy podczas najbliższych dni. Powinno być ciekawie. 

Głównym wydarzeniem weekendu będzie Grand Prix Arabii Saudyjskiej i kolejny etap walki o tytuł mistrzowski, ale o tym wyścigu piszemy w oddzielnym tekście. Tutaj skupmy się na pozostałych seriach wyścigowych, a będzie ich tym razem dwie. Co nas czeka?

W Arabii Saudyjskiej oprócz Formuły 1 rywalizuje także jej młodsza siostra – Formuła 2, a konkretnie kierowcy biorący w niej udział. To już przedostatnia odsłona rywalizacji o tytuł mistrzowski. Kto jest najbliżej wywalczenia najważniejszego trofeum? Na dwie rundy przed końcem sezonu na czele klasyfikacji generalnej znajduje się Oscar Piastri. Australijczyk ma 36 punktów przewagi nad Guanyu Zhou. Niezależnie od wyników rywalizacji, Chińczyk będzie w przyszłym sezonie kierowcą Formuły 1, a konkretnie zespołu Alfa Romeo Racing Orlen, gdzie wraz z Valtterim Bottassem będą tworzyć parę wyścigową. Niemniej jednak, zarówno kierowca zespołu Prema Racing, jak również aktualny zawodnik ekipy UNI-Virtuosi Racing, będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony i sięgnąć po upragniony tytuł, wynagradzający cały długi sezon zmagań.

Co jeszcze zobaczymy w telewizji? W weekend czeka nas także kolejna runda w serii Repco Supercars Championship. Będzie to już ostatnia odsłona rywalizacji w tym sezonie. Tegoroczne zmagania zakończy wyścig Bathurst 100, rozgrywany na torze Mount Panorama Circuit. W klasyfikacji generalnej wciąż na prowadzeniu z dużą zaliczką punktową znajduje się Shane Van Gisbergen.

Poniżej prezentujemy szczegółowy plan transmisji na weekend. Zachęcamy do zapoznania się z nim.

SOBOTA – 4 GRUDNIA 2021

13:30 Formuła 2 – Grand Prix Arabii Saudyjskiej: WYŚCIG 1 na żywo

Komentarz: Andrzej Borowczyk – Krystian Sobierajski

20:00 Nitro Rallycross, Starke, USA: DZIEŃ 1 

NIEDZIELA – 5 GRUDNIA 2021

01:00 Formuła 2 – Grand Prix Arabii Saudyjskiej: WYŚCIG 2 

Komentarz: Andrzej Borowczyk – Krystian Sobierajski

01:25 Repco Supercars Championship, Bathurst, Australia: WYŚCIG na żywo

Komentarz: Marcin Grzywacz

19:40 Formuła 2 – Grand Prix Arabii Saudyjskiej: WYŚCIG 3 

Komentarz: Andrzej Borowczyk – Krystian Sobierajski

20:00 Nitro Rallycross, Starke, USA: DZIEŃ 2 

About Michał Winiarczyk