Telenet Superprestige w Eurosport Playerze

Tylko jeden wyścig kolarstwa przełajowego ma do zaoferowania Eurosport Player w ten weekend. Na platformie będzie można obejrzeć rywalizację w Boom w ramach serii Telenet Superprestige. Zaostrzane z powodu sytuacji pandemicznej restrykcje dotyczące podróżowania spowodowały odwołanie rundy Pucharu Świata zaplanowanej […]

Tylko jeden wyścig kolarstwa przełajowego ma do zaoferowania Eurosport Player w ten weekend. Na platformie będzie można obejrzeć rywalizację w Boom w ramach serii Telenet Superprestige.

Zaostrzane z powodu sytuacji pandemicznej restrykcje dotyczące podróżowania spowodowały odwołanie rundy Pucharu Świata zaplanowanej na niedzielę w Antwerpii. Wobec tego nie dziwi, że w Boom zobaczymy przede wszystkim reprezentantki i reprezentantów państw Beneluksu – tym bardziej, że to są właśnie nacje odgrywające w kolarstwie przełajowym pierwszoplanowe role. W klasyfikacji generalnej wśród pań Holenderki zajmują pierwsze siedem pozycji, a czołowa trójka – Lucinda Brand, Annemarie Worst i Denise Betsema – na półmetku cyklu mieszczą się w granicy zaledwie jednego punktu. Na liście startowej widnieje też nazwisko Kanadyjki Maghalie Rochette – drugiej w ostatniej rundzie Pucharu Świata w Besançon. Oznacza to, że Kanadyjka nie powalczy w niedzielę o kontynentalne mistrzostwo w wyścigu zaplanowanym w Garland w Teksasie.

Pierwszy wyścig męskiej elity w grudniu będzie też inauguracją sezonu dwóch wielkich gwiazd tej odmiany kolarstwa – Wouta van Aerta i Toma Pidcocka. Obaj panowie późno zakończyli rywalizację na szosie, podobnie jak Mathieu van der Poel, który dodatkowo zmagał się z problemami zdrowotnymi i jeszcze nie pojawił się na cyclocrossowej liście startowej w sezonie 2021/2022. Wejście do gry van Aerta i Pidcocka jest przede wszystkim zagrożeniem dla Eliego Iserbyta, który pod ich nieobecność dominował w stawce przełajowców, wygrywając większość wyścigów, w tym trzy z czterech dotychczasowych rund Superprestige. Przed rokiem to właśnie Iserbyt triumfował w Boon, jednak na liście zwycięzców tego wyścigu widnieje też nazwisko van Aerta, który stawał na najwyższym stopniu podium w latach 2016-2017. Wygrane na tej trasie mają też Toon Aerts, trzeci w klasyfikacji Superprestige 2021/2022, a także lider Holendrów pod nieobecność van der Poela – Lars van der Haar.

SOBOTA – 4 GRUDNIA 2021

13:35 Telenet Superprestige, Boom, Belgia: WYŚCIG ELITY KOBIET na żywo


14:55 Telenet Superprestige, Boom, Belgia: WYŚCIG ELITY MĘŻCZYZN na żywo

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.