Weekend ze sportami walki w polskiej telewizji

Siedem gal i masa sportowych emocji czeka na nas tuż za rogiem. Pewne jest, że największe emocje przyniesie gala KSW 63, gdyż zawodnicy są przygotowani na wyśmienite starca. Białystok Boxing Show. Dla starego wyjadacza Przemka Gorgonia włodarze gali wybrali młodego, […]

Siedem gal i masa sportowych emocji czeka na nas tuż za rogiem. Pewne jest, że największe emocje przyniesie gala KSW 63, gdyż zawodnicy są przygotowani na wyśmienite starca.

Białystok Boxing Show. Dla starego wyjadacza Przemka Gorgonia włodarze gali wybrali młodego, ambitnego Karola Weltera. Zawodnicy zawalczą w walce wieczoru o pas mistrza Rzeczpospolitej Polskiej w wadze półśredniej. Będzie się działo, ponieważ obaj zawodnicy przeszli długa drogę, aby dostać się na miejsce, na który są teraz. Przemysław jest faworytem, a to ze względu na jego pięcioletnie doświadczenie bokserskie zdobywane wśród najlepszych. Karol zaś aspirował na zawodowego mistrza Europy w kategorii lekkiej. Ze względu na osiągnięcia zawodników, to starcie będzie pamiętane przez lata.

KSW 63, Warszawa. Robert Soldić jest zawodnikiem, który sieje postrach w Europie swoją brawurową techniką eliminacji przeciwników. Ostatnie pięć pojedynków Soldicia mroziło krew w żyłach, a pokonanie Michała Materli pokazało, w jakim primie jest Robert. Jedyną osobą, która może zatrzymać ten rozpędzony pociąg jest Czech Patrik Kincl. Gala i starcie, na które z niecierpliwością czeka cała Polska. Wojownicy zawalczą o pas KSW wagi półśredniej. W klatce zobaczymy też między innymi brązowego medalistę IO Damiana Janikowskiego oraz wiele innych gwiazd sportów walki. Tej imprezy nie możemy przegapić, bo naprawdę będzie się działo.

UFC Fight Night, Las Vegas, USA. W walce wieczoru zobaczymy Dereka Brunsona (22-7-0), który zawalczy z Darrenem Tillem (18-3-1). Brunson przez ostatnie trzy lata nie przegrał żadnej walki i jest faworytem tego starcia. Amerykanin jest profesjonalistą, co pokazują wyniki. Od 12 kwietnia 2021 roku zajmuje piąte miejsce w rankingu UFC wagi średniej. Till to były pretendent do pasa mistrzowskiego federacji UFC. 

CZWARTEK – 2 WRZEŚNIA 2021

18:00 Magazyn BOXING WORLD WEEKLY 


20:15 Magazyn KOLOSEUM 

PIĄTEK – 3 WRZEŚNIA 2021

13:00 ONE Championship: Empower, Kallang, Singapur: JINGNAN XIONG – MICHELLE NICOLINI na żywo

Komentarz w Fightklubie: Michał Stanisławski

18:00 KSW 63, Warszawa: WAŻENIE na żywo


19:00 Białystok Boxing Show, Białystok: PRZEMYSŁAW GORGOŃ – KAROL WELTER na żywo
*(od 22:00 także w Polsat Sport Extra)


19:15 Enfusion Cage Events, Alkmaar, Holandia: GALA na żywo

Komentarz: Daniel Dziubicki – Michał Stanisławski

SOBOTA – 4 WRZEŚNIA 2021

19:55 PZB Suzuki Boxing Night 7, Kielce: GALA 
*(również o 22:20)


20:00 KSW 63, Warszawa: ROBERTO SOLDIĆ – PATRIK KINCL na żywo


20:00 AMC Fight Nights 104, Rosja: GALA na żywo

Komentarz: Krzysztof Sendecki – Michał Stanisławski

22:00 UFC Fight Night, Las Vegas, USA: DEREK BRUNSON – DARREN TILL na żywo

About Antoni Borkowski