Weekend ze sportami walki w polskiej TV

Pora na kolejne emocjonujące dni ze sportami walki. Już w piątek odbędzie się gala Tymex Boxing Night 18 w Obornikach, którą poprzedzą dwie gale sportów walki. Potem w sobotę będzie królował boks z galą w Londynie na czele, a w […]

Pora na kolejne emocjonujące dni ze sportami walki. Już w piątek odbędzie się gala Tymex Boxing Night 18 w Obornikach, którą poprzedzą dwie gale sportów walki. Potem w sobotę będzie królował boks z galą w Londynie na czele, a w niedzielę odbędzie się UFC 266 w Las Vegas.

Mistrzowie olimpijscy już w sobotni wieczór staną naprzeciwko siebie w ringu na pięknym stadionie Tottenhamu. Anthony Joshua (24-1-22) zawalczy wraz z Alexandrem Usykiem (18-0-13) w walce o pasy WBA, WBO, IBO i IBF. Pierwsze trzy pasy należą do angielskiego boksera, i to one staną się główną stawką zbliżającego się krwawego pojedynku. Walka będzie bardzo zróżnicowana. Niepokonany ukraiński zawodnik jest bardzo szybki i znany jest ze swojej zawrotnej prędkości wyprowadzania ciosów. Brytyjczyk zaś wyprowadza około 40 ciosów w trakcie rundy, nie wszystkie są celne, ale doskonale wiemy, ile taki sierp może ważyć. Pewne jest to, że będziemy mogli zaobserwować dwie różne taktyki. Usyk będzie próbował cały czas być w bliskim kontakcie z rywalem, natomiast Joshua będzie starał się dystansować przeciwnika. Będzie to starcie, którego nie można przegapić obejrzeć.

Co dwa tygodnie odbywają się gale rozsławione na całym globie. W ten weekend będzie to już 226-szósta odsłona UFC. Pierwsze UFC odbyło się 12 listopada 1993 roku, a każde następne zwiększa liczbę fanów, a co za tym idzie, włodarze szukają coraz lepszych zawodników, a w walkach wieczoru występują najlepsi profesjonaliści. Alexander Volkanovski (22-1-0) stoczy bój z Brainem Ortegą (15-1-0). Alexander jest australijskim zawodnikiem pochodzenia grecko-macedońskiego usytuowany został na miejscu faworyta, ponieważ jest bardziej doświadczonym sportowcem. Amerykanin jest byłym mistrzem federacji RFA w wadze piórkowej, a od 2020 zajmuje drugie miejsce w UFC w rankingu zawodników wagi piórkowej. Przygotujmy się na te starcie, podczas którego będzie grzmiało w oktagonie.

PIĄTEK – 24 WRZEŚNIA

12:30 ONE Championship: Revolution, Singapur: CHRISTIAN LEE – RAE YOON OK na żywo
*(od 14:30 także na sport.tvp.pl, o 01:10  w TVP Sport HD)

Komentarz w Fighklubie: Krzysztof Sendecki – Michał Stanisławski
Komentarz w TVP: Patryk Prokulski

18:00 AMC Fight Nights 105, Soczi, Rosja: WŁADIMIR MINIEJEW – MAGOMED ISMAIŁOW na żywo

Komentarz: Michał Stanisławski

19:50 Tymex Boxing Night 18, Oborniki: STUDIO 

Studio: Sylwia Dekiert – Janusz Pindera, Maciej Miszkiń (z Obornik)
Reporter: Aleksandra Pika

20:00 Tymex Boxing Night 18, Oborniki: ROBERT PARZĘCZEWSKI – SAHAN AYBAY 

Komentarz: Sebastian Szczęsny, Piotr Jagiełło (z Obornik)

SOBOTA – 25 WRZEŚNIA

04:30 Gala Boksu, Broken Arrow, USA: JARICO O’QUINN – SAUL SANCHEZ na żywo

Komentarz: Edward Durda – Grzegorz Proksa

19:00
 Gala Boksu, Londyn, Anglia: ANTHONY JOSHUA – OLEKSANDR USYK na żywo

Komentarz: Jan Ciosek – Albert Sosnowski


19:00 Brave Combat Federation 54, Konin: AMIN AYOUB – AHMED AMIR 
*(od 20:00 także w Super Polsat HD)


19:00 Superior Challenge 23, Sztokholm, Szwecja: KENNETH BERGH – EDERSON MACEDO 

Komentarz: Maciej Turski

NIEDZIELA – 26 WRZEŚNIA

04:00 UFC 266, Las Vegas, USA: ALEXANDER VOLKANOVSKI – BRIAN ORTEGA 

About Antoni Borkowski