WTA Tour do 2026 roku w Canal+

Rewolucja na rynku praw tenisowych w Polsce stała się faktem. Cykl kobiecych rozgrywek zawodowych WTA Tour do 2026 roku będzie transmitowany przez Canal+. W ostatnich latach rywalizację najlepszych tenisistek świata pokazywał TVP Sport – publiczny nadawca zakupił prawa na fali […]

Rewolucja na rynku praw tenisowych w Polsce stała się faktem. Cykl kobiecych rozgrywek zawodowych WTA Tour do 2026 roku będzie transmitowany przez Canal+.

W ostatnich latach rywalizację najlepszych tenisistek świata pokazywał TVP Sport – publiczny nadawca zakupił prawa na fali sukcesów Agnieszki Radwańskiej. Pierwotnie TVP nie planowało przedłużenia praw, które zdaniem wielu kibiców nie były dostatecznie wykorzystywane. Październikowy sukces Igi Świątek na kortach Rolanda Garrosa, która została pierwszą polską singlistką, która wygrała wielkoszlemowy turniej, spowodował, że zainteresowanie transmisjami z WTA Tour wzrosło – wśród potencjalnych nadawców wymieniano zarówno TVP Sport, jak i Eurosport, który przez lata transmitował większość turniejów tenisowych.

Od kilku dni nieoficjalnie mówiło się o tym, że prawa trafią właśnie do Canal+ – dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski zdradził, że były one powiązane z rozgrywkami koszykarskiej Ligi Mistrzów, którą od kilku tygodni transmituje właśnie ta stacja. Jak poinformowano w wydanym we wtorek rano przez Canal+ komunikacie prasowym, sześcioletni pakiet praw obejmuje transmisje z ponad 50 turniejów rocznie, a także pomeczowe wywiady i skróty najważniejszych wydarzeń.

Tenis cieszy się w Polsce dużą popularnością, która w obliczu wspaniałego sukcesu Igi Świątek na kortach Rolanda Garrosa z pewnością będzie rosła. WTA Tour gwarantuje najwyższy sportowy poziom i rywalizację z udziałem największych światowych gwiazd tej dyscypliny. Cieszymy się, że widzowie CANAL+ będą mogli przez sześć najbliższych lat emocjonować się tymi rozgrywkami i wspólnie kibicować polskim tenisistkom.

Edyta Sadowska, prezes zarządu i dyrektor generalna CANAL+ Polska

Cieszymy się, że możemy współpracować z CANAL+ i jesteśmy wdzięczni za zaangażowanie w obsługę tak ważnego rynku dla WTA. Z dwiema polskimi tenisistkami w Top 50 WTA, w tym wschodzącą gwiazdą Igą Świątek i doświadczoną Magdą Linette, polscy kibice będą mogli śledzić rywalizację WTA jak nigdy dotąd dzięki relacjom CANAL+.

Micky Lawler, prezes WTA

Iga Świątek wygrywając Rolanda Garrosa wskoczyła do masowej wyobraźni Polaków i to wielka radość, że to właśnie dzięki CANAL+ kibice będą mogli dalej uczestniczyć w tej pięknej przygodzie. Jesteśmy przekonani, że transmisjami na naszych antenach i atrakcyjnym opakowaniem turniejów, jeszcze bardziej rozkochamy kibiców w tej pięknej dyscyplinie. W CANAL+ pokażemy tenisa w taki sposób, by był atrakcyjny zarówno dla ekspertów, jak i tych, którzy dopiero będą się z nim bliżej zapoznawać.

Michał Kołodziejczyk, dyrektor redakcji CANAL+ Sport

Oficjalny kalendarz WTA Tour wciąż nie został opublikowany, jednak mówi się, że sezon tradycyjnie wystartuje w styczniu w Australii. W tym roku rozgrywki przejdą drobną reformę dotyczącą rangi poszczególnych turniejów – najważniejszym będzie nadal WTA Finals w Shenzhen, uważany za nieoficjalne mistrzostwa świata kobiet, a dalej w hierarchii znajdować się będą turnieje WTA 1000, WTA 500 i WTA 250. Prawa do imprez wielkoszlemowych cały czas posiadają Eurosport (Australian Open, French Open, US Open) i Polsat (Wimbledon).

 

źródło: CANAL+ Polska

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.